Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyilal lelőttem 2 kutyát, mi...

Nyilal lelőttem 2 kutyát, mi lehet ennek a következménye?

Figyelt kérdés
Az eset egy magán területen volt a 2 németjuhász át jött az udvarba és rá támadott az ott tartott álatokra 2 csirkét és egy macskát szét szaggatak ezért ilyedtemben hogy a meg maradt álataimat meg mentsem ( kiabálásra és szóra nem hallgatak agresszívak voltak) előkaptam a nyilam és az egyiket fejbelöttem az szinte röktön meg döglött másikat 3x kellet meg lőni mire meg hátrált és kiderült hogy a szomszéd kutyái voltak aki most perrel venyegetőzik. Szerintetek mire számithatok ?

2017. ápr. 27. 16:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%

Jogos védelmi helyzet volt, szerintem. Kérdés csak az lehet, hogy jogszerűen tartod-e fegyvert, s az hogy annak minősül-e.

Felesleges perrel jönnie a szomszédnak, mert nem járna jól. Ezzel a helyzettel csak az a baj, hogy a bíró nem él melletted, a szomszéd meg igen.

Nehéz lesz a békét helyreállítani úgy, hogy egyikőtök sem hátráljon meg.

2017. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
77%

Semminemű hátrányod ebből nem származhat. A szomszédod viszont nagyon meg fogják kúrni.


Elsőke, íjat hogy tudsz nem jogszerűen tartani? xD

2017. ápr. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 Szimeon ***** válasza:
17%
Remélem rádszállnak az állatvédők.
2017. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%

Kb benyalták a péniszt az állatvédők jogos védelemnél.


Hahahahahaha...

2017. ápr. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
85%

Headshot!


Szerintem jelentsd fel a szomszédot.

2017. ápr. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
58%
"Az eset egy magán területen volt" A te magánterületeden???
2017. ápr. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

"Elsőke, íjat hogy tudsz nem jogszerűen tartani? xD"


Esetleg úgy, hogy fegyver…

2017. ápr. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
És? Tilos tartani, vagy mi a rák?
2017. ápr. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 pptomi ***** válasza:
43%

Íj nem engedélyköteles, szabadon tartható.

Jogos védelmi helyzet az lett volna, ha a kutyák rád támadnak , nem a jószágokra. Viszont az ijedelem miatt megelőzted azt a helyzetet, hogy ez bekövetkezhessen.

Ha át tudtak menni a kutyák, akkor vagy a kerítés állapota nem megfelelő, vagy alacsony. A kerítést a házzal szemben állva jobbra eső részét a ház tulajdonosának kell karban tartania. A karbantartási kötelezettség nem vonatkozik arra, ha a szomszéd, vagy annak állatai tesznek kárt benne, abban az esetben az ő felelőssége rendbe hozni.

Állatot lakóövezetben elzárt udvaron lehet tartani, amelyről az állattartónak kell gondoskodnia.


Mivel az szomszédban kutyák vannak, nálad pedig jószágok, mindkettőtök felelőssége a kerítés állapota.

Hogyan mentek át a kutyák? Ha megrongálták a kerítést, az nem a te felelősséged,

Kihez tartozik az adott kerítés szakasz?

A kutyák tulajdonosa felelősséggel tartozik a kutyák után.


Ebben az esetben az az egy biztos, hogy a kutyák nem hibáztathatóak, mivel természetükből fakadó dolog történt. Ha nem tudnak átmenni, akkor nincs történet.

2017. ápr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%
Jogos védelmi helyzet vagyon védelmére is vonatkozik, nem szükséges a kérdező személye elleni támadás.
2017. ápr. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!