Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag az egyáltalán lehetség...

Jogilag az egyáltalán lehetséges, hogy egy ember egyetlen országnak se legyen az állampolgára?

Figyelt kérdés
Nem Senki Alfonz ihlette a kérdést, hanem az új fejlemények Magomed, a csecsen ügyében. Állítólag az illető nem állampolgár sehol. Ilyen esetben mi az eljárás, hogy lehetséges ez egyáltalán? Ha nem állampolgár és ki kellene toloncolni, akkor hova vinnék?

2017. ápr. 27. 16:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne lenne lehetséges. Nem hallottál még hontalanokról?
2017. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hontalan.

Mondok egy példát. Jugoszláviába született, de megszűnt mint állam, ő máshova került közben és így hontalan lett mert az ahol él ott meg nem állampolgár.

2017. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Igen, vannak hontalanok, de nem úgy, ahogy az előző válaszadó írja. Jugoszláv illetőségű személy lehet szerb, vagy horvát, szülőföldjétől függően, de nem hontalan.


Hontalanná az válhat, akitől megvonják az állampolgárságát, vagy akinek az állampolgársága nem tisztázott.

2017. ápr. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De ők nem azt mondták, hogy nem állampolgára jelenleg, hanem én úgy értelmeztem, hogy egyáltalán soha nem is volt állampolgára. A hontalanokról természetesen hallottam, de feltételezem valamilyen nyoma csak maradt volna.
2017. ápr. 27. 16:49
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom ha valóban csecsen, ahogy állítja, akkor volt anno orosz állampolgársága, aztán valamiért elveszítette (kérdés miért vették el...), magyart vagy svájcity vagy ahol épp élt, nem kapott.
2017. ápr. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vagy aki disszidált.
2017. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De itt még mindig az a probléma, hogyha az oroszok elvették az állampolgárságát (nem tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges-e ott), akkor azt valami nagyon csúnya dolog miatt tehették, és ezt azt jelentené, hogy egy szökésben lévő bűnöző.
2017. ápr. 28. 12:10
 9/11 anonim ***** válasza:

"De itt még mindig az a probléma, hogyha az oroszok elvették az állampolgárságát (nem tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges-e ott), akkor azt valami nagyon csúnya dolog miatt tehették, és ezt azt jelentené, hogy egy szökésben lévő bűnöző."


Azért ez nem egészen így van.

Az állampolgárságot nem csak megvonni lehet, de le is lehet mondani róla, legalábbis egyes államok törvényei ezt lehetővé teszik. Az állampolgárság hiányának oka lehet más is, pl. a bizonytalan eredet, tehát ha nem tudni valakiről, hogy kik a szülei és hol született.


A hontalanokat egyébként kitoloncolni nem lehet, ha betartják azon állam jogi normáit, ahol éppen vannak.

2017. ápr. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én ezt értem kedves hetes, csak azt nem, hogyha ő tényleg lemondott az állampolgárságáról akkor ennek miért nincs nyoma, miért nem tudták kideríteni vajon a titkosszolgálatok. Ha pedig valóban tisztázatlan a származása, akkor hogyan lehetséges, hogy ő papírok nélkül itt Magyarországon céget alapított, járt-kelt, hivatalos ügyeket intézett?
2017. ápr. 28. 14:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!