Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elállhatok az adásvételi...

Elállhatok az adásvételi szerződéstől?

Figyelt kérdés

A lakásom adásvételi szerződésében április 30-a van kitűzve kifizetési határidőnek. Késedelmes fizetés esetén kötbér van meghatározva, és 8 nap késedelem után elállhatok az ügylettől, megtarthstom a foglalót.

A vevőim egy gyámhivatali papírra várnak, mert kiskorúra íratnák a lakást. Viszont a gyámhivatal csúszik a 30 napos ügyintézési határidővel, így a vevőim nem fognak tudni időben kifizetni.

Így is elállhatok az eladástól vagy ez vis major? (A szerződésembe nincs leírva külön vis majorról semmi).



2017. ápr. 27. 21:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elállhatsz és a gyámhivatal köteles megtéríteni a vevőnek okozott kárt.
2017. ápr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én attól tartok, hogy lehet úgy csavarni, hogy vis major legyen belőle és akkor nem tarthatom meg a fogalót.

2017. ápr. 27. 21:51
 3/6 anonim válasza:

Nem a vevő hibájából hiúsulna meg ! Hiszen itt egy 3. Fel ... A gyámhivatal az ami csúszik ... Ez nem a vevő hibája !


Ha egy ingatlan jogász csinálta volna a szerződést akko valószínűleg gondolt volna arra hogy a hivatal csúszhat ... Hosszabb fizetési határidőt javasolt volna nektek , hogy az legyen beírva a szerződésbe ! Eloteljesiteni mindig lehet tehat ha előbb meg van a gyámügy akkor az tok jo es előbb létrejön az ügylet ill a fizetés !


Ettől függetlenul vissza léphetsz de az ugyved sötét volt mint az éjszaka ... Teged levedett hogy 8 napos késedelemben mar elallhatsz ... Szerencsétlen vevő meg ki van szolgáltatva a gyámügy dolgozni akarasanak vagy épp nem akarasanak !


Ki lehet csíkarni ebből egy vis majort ha ugy van .... Es a vevő sem akarja hagyni a 10 %_at veszni hangsúlyozom hibáján kívül !!!!!.. Bar az adásvételi szerződésnek mindket fel érdekeit szolgálnia kellene ....

2017. ápr. 28. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hagyott időt az ügyvéd a hivatali csúszásra is, de még ebbe sem bírt beleférni a gyámhivatal. Ami nem lenne probléma, csak amíg engem nem fizetnek ki, addig én sem tudom határidőre fizetni az új lakást, amit lefoglalóztunk. És nyilván én sem szeretnék ebből anyagi kárral kiszállni.
2017. ápr. 28. 05:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem ismerem a szerződés tartalmát, de azért kétlem, hogy megtarthatnád a foglalót. Az ugyanis a teljesítés meghiúsulása esetén jár, ha az a vevő hibájából következik be. Amit te tehetsz jelenleg, az az, hogy felhívod a vevő figyelmét a teljesítésre és elmaradás esetén az ebből fakadó következményekre. Ha ezt nem teszed, kétlem, hogy a foglaló megilletne. Jelenleg 28.-a van. A vevőnek még két napja van a teljesítésre.


"Ha a szerződés teljesítése olyan okból hiúsul meg, amelyért egyik fél sem felelős, vagy mindkét fél felelős, a foglaló összege visszajár az átadó félnek."

2017. ápr. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válasza a helyes: a foglalót nem minden esetben tarthatja meg az eladó, csak akkor, ha a vevőnek felróható okból hiúsult meg az adásvétel.

Az eladó egyébként elállhat, ha ez van a szerződésben, de a foglalót vissza kell adnia.

2017. ápr. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!