Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy eljárás illetékmentes...

Ha egy eljárás illetékmentes a kormanyablak.hu, a kormanyhivatal.hu és a törvény szerint akkor az okmányiroda mire fel akar 3000 forintos illetéket elkérni?

Figyelt kérdés
A kinyomtatott A/4-es alján meg 2200-forintos illetéket írnak meg ki van jelölve az illetékbélyeg helye. Ilyenkor mi van?
2017. máj. 2. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha egy eljárás illetékmentes, akkor az. Viszont sok eljárás nem az, csak az ügyfél szeretné annak látni.
2017. máj. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor kitöltöm és visszaviszem bélyeg nélkül. Ha meg kérdik megmondom menjenek az anyjukba. Nem én szeretném ingyenesnek látni, ahogy a kérdésben is értelmesen leírtam.
2017. máj. 2. 18:38
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Mit szeretnél intézni?
2017. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
lakcímet fiktiváltatok
2017. máj. 2. 22:20
 5/7 Andizsuzsi ***** válasza:
És kormányablak illeték bélyegét kért?
2017. máj. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem a kormányablakban voltam, hanem az okmányirodában. A papíron is rajta van, amit adtak hogy ki kell tölteni, meg két tanúval aláírtani, hogy a bélyeg helye, meg hogy mennyi a bélyeg. De még csak nem is annyi, mint amennyit mondott az ügyintéző csaj. Szerintem nincsenek is képben ezzel. Azért néztem meg a neten és találtam meg, hogy ez illetékmentes, mert mire hazaértem teljesen ki voltam akadva, hogy mi az, hogy még én fizessek azért, hogy akitől vettük a lakást évek óta képtelen volt eleget tenni a kötelességének és bejelentkezni az új címére. Aztán jön nekem a címemre a végrehajtó, meg kaptam a nevére nemzeti konzultációs levelet is, aztán gyanús lett a dolog, megnézettem és tényleg még mindig ide van bejelentkezve a tetű. Már elnézést, de még céget is alapított az elköltözése után HÁROM évvel és ahhoz is a mi címünket adta meg lakcímének.
2017. máj. 2. 22:48
 7/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Hát erre nem tudok mit mondani. Hogy a nyomtatványuk még régi, azt megértem, nem dobták ki, attól, hogy ott a bélyeg helye, még lehet használni. Vidd vissza bélyeg nélkül és ha erősködik az ügyintéző, kérd a hivatalvezetőt.
2017. máj. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!