Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » K9telezhet-e a Munkáltató...

K9telezhet-e a Munkáltató túlórára felmondási idő letöltése közben?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 26-án adtam be a felmondásom a munkahelyemen. A kafetériámat elvették mondván, hogy felmondási idő alatt nem jár (tegyük fel ezt még elhiszem), ami azt jelenti, hogy még egyszer el fogják venni a májusit is! Erre a válaszom az volt, hogy akkor a kötelező túlórákra sem kell bejárnom ha jól tudom, amire azt a választ kaptam, hogy de igenis ugyan úgy kötelező nekem is mint a többieknek..na ezt már nem hiszem el, a neten meg nem találtam róla semmit (lehet csak rosszul kerestem!?) Mindegy..szóval a kérésem, hogy bárki tud erről bármit az kérem ne tartsa magába a válaszokat, nagyon sokat segitene!

2017. máj. 9. 22:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

cafetériára a cég cafetéria szabályzata vagy a munkaszerződésed az irányadó


túlórára a munka törvénykönyve - jogszerűen elrendelt túlóra megtagadása rendkívüli felmondást vonhat maga után, de azt neked nem tudnak adni, mivel már a felmondásod töltöd ;)

2017. máj. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

56. A rendkívüli munkaidő

107. § Rendkívüli munkaidő

a) a munkaidő-beosztástól eltérő,

b) a munkaidőkereten felüli,

c) az elszámolási időszak alkalmazása esetén az ennek alapjául szolgáló heti munkaidőt meghaladó

munkaidő, továbbá

d) az ügyelet tartama.

108. § (1) A rendkívüli munkaidőt a munkavállaló kérése esetén írásban kell elrendelni.

(2) Nem korlátozott a rendkívüli munkaidő elrendelése baleset, elemi csapás, súlyos kár, az egészséget vagy a környezetet fenyegető közvetlen és súlyos veszély megelőzése, elhárítása érdekében.

(3) Munkaszüneti napon rendkívüli munkaidő

a) a rendes munkaidőben e napon is foglalkoztatható munkavállaló számára, vagy

b) a (2) bekezdésben meghatározott esetben

rendelhető el.

109. § (1) Teljes napi munkaidő esetén naptári évenként kétszázötven óra rendkívüli munkaidő rendelhető el.64

(2) Az (1) bekezdésben foglaltakat arányosan kell alkalmazni, ha

a) a munkaviszony évközben kezdődött,

b) határozott időre vagy

c) részmunkaidőre jött létre.


[link]

2017. máj. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Szóval lényegében csak kirugni tudnának (vagy irásbeli figyelmeztetést adni ami már kicsit se érdekelne :D), de nem tudnak mert már felmondtam?
2017. máj. 9. 23:07
 4/6 anonim ***** válasza:

Azonnali hatállyal a felmondási idő alatt is kirúghatnak, ami azt jelenti, hogy nem kell bemenned dolgozni, de munkabért sem kapsz. Sőt, ha nagyon genyózni akarnak, ki is fizettethetik veled.

"A munkavállaló határozatlan idejű munkaviszonyának felmondását nem köteles indokolni. Lényeges, hogy a felmondásnak a munkavállaló irányában munkáltatói jogkört gyakorló szerv vagy személy felé kell megtörténnie. A munkavállaló a felmondása esetén nem jogosult végkielégítésre, a felmondási ideje minden esetben harminc nap, mely teljes idejét köteles munkában tölteni (kivéve, ha attól eltekint a munkáltató). Abban az esetben, ha nem tölti le a felmondási idejét, jogellenes munkaviszony megszüntetésről beszélünk, mely jogkövetkezményeként a bíróság kötelezi a munkavállalót a rá irányadó felmondási időre járó távolléti díjnak megfelelő összeg megfizetésére.


Az előfordulhat, hogy a munkavállaló a felmondási idő teljes tartamában, vagy annak egy részében keresőképtelen lesz, azonban ezzel nem hosszabbodik meg a felmondási idő."


[link]


A cafeteria-szabályzatot viszont jó lenne előásnod, azt is, hogy pontosan mikortól mondtál fel. Ha jól értem, az áprilist végigdolgoztad, arra mindenképpen járna szerintem.

2017. máj. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Molyember ***** válasza:
100%
Ne harcolj ellenük, mert nem győzhetsz. A legegyszerűbb, ha lemész a dokihoz, és megmodod, hogy meghúztad a derekad, marhára fáj, aztán otthon pihengetsz.
2017. máj. 10. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igazad van. ez lesz a legegyszerűbb megoldás, mondtam nekik hogy örüljenek, hogy bejárok dolgozni mert táppénzen lehetnék 3 hete, de a dolgok már odáig fajultak, hogy undoritó! Annyira visszaélnek mindennel amivel csak lehet..
2017. máj. 12. 11:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!