Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért a bűnözőket, csalókat,...

Miért a bűnözőket, csalókat, szélhámosokat védik a jogszabályok?

Figyelt kérdés

[link]


Az autó tulajdonosa felelős azért, hogy kinek adja át a slusszkulcsot. Így annak kell elvinnie a balhét. Mivel robotautó gyakorlatilag nincs, ezért valaki elkövette a szabálytalanságot, és ha nem a tulajdonos, akkor az, akinek átadta a kulcsot. Ő meg csak tudja, kinek adta oda, ha meg nem, akkor meg megérdemli a bírságot ő maga.

Akkor a jogszabályok miért teszik gyakorlatilag megúszhatóvá ezt a bűncselekményt?



2017. máj. 12. 11:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem. Ez az egész büntetgetés egy tök nyilvánvaló szabálysértésből származik, abból, hogy egyesek a kötelező haladási irányt nem tudják betartani.


Most a kormány arra buzdít, hogy nyugodtan lehet jobbra kanyarodni ott is, ahol tilos, és persze nem probléma, hogy a mögötted álló villamos nem fog átjutni a zöldön, amíg te szabályszegően pöffeszkedsz. Az 50 ezer persze túlzás volt, egy ilyenért elég lenne 10-20 ezer is, az is leszoktatná bőven az parasztokat.


Ráadásul nem érzem jogállaminak a sztorit. Ki a tököm a belügyminiszter, aki beleugat egy önkormányzat dolgába? Alaptörvényt olvasták-e? Szerintem ha normálisan mennének a dolgok, akkor ezt a bíróságon kellene leboxolni, és nem valami földesúrként bejelenteni, hogy mi lesz.

2017. máj. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Minden demokráciában azt védik, ilyen a demokrácia, mely ugye egy nagyon rossz, igazságtalan rendszer. Nézd meg, kit véd a törvény, ha valaki beköltözik a házadba akaratod ellenére... Hát nem téged.
2017. máj. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nincs igazad kérdező. Ha én kölcsönadom az autómat egy barátomnak és azt gyorshajtáson kapják, akkor ne az államapparátusnak kelljen kinyomoznia a felelőst. Ez egy baromi nagy bürokratikus útvesztő lenne. Ne erre költsék Mikorka Kálmán adóforintjait, amikor neki ehhez semmi köze. Kiküldik a büntit nekem, és majd én lejátszom a partit azzal, akinek kölcsönadtam a vasat.
2017. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Bocs, de pont ezt mondtam, hogy a tulajdonos a felelős, aki meg olyan hülye, az csessze meg!

Ha Gipsz Jakab kölcsönadja Pityi Palkónak, Pityi Palkó meg odaadja (G. Jakab tudta nélkül), a részeg Bor Ivónak, és Bor Ivó szsbálytalankodik, akkor Pityi Palkó verje le Bor Ivón a dolgot, vagy vállalja be a büntetést ő maga, ha már annyira hülye volt, hogy továbbadta a kocsit.

2017. máj. 16. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!