Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogszabályok illetve...

Milyen jogszabályok illetve törvények vonatkoznak a vipera vagyis teleszkópos bot tartására?

Figyelt kérdés
úgy tudom, hogy magánterületen "használhatom" és közterületen meg csak hordózhatom és kézbe venni/használni csak ha szügségem van rá tehetem meg.....de ha egy rendőr igazoltatna és kiderül, hogy van nálan természetesen kizárólag csak önvédelem céljából, akkor elveheti vagy megbüntethet?

#törvény #vegyver
2016. okt. 6. 07:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Magán területen azt csinálsz vele, amit akarsz. Közterületen közbiztonságra különösen veszélyes eszköz. Ha megtalálják nálad, elkobozzák és pénzbírságot rónak ki, ai tudtommal 50000-től indul...

Ha viszont előveszed és használod, akkor elég nagy bajba kerülhetsz jogilag.

2016. okt. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kicsit érdekes....tudtommal önvédelmi fegyver. És akkor ez azt jelenti, hogy kajak nem lehet nálam az utcán? És ha megtámadnának mit csinálok? Megkérem a támadóm, hogy kísérjen haza mert csak ott tudom agyonverni a viperámmal.....közterületen nem... -_-" ahogy kilépek az utcára már közterületen is vagyok és megis büntethetnek egyből......hihetetlen.....ez részemről ilyen fuck logick...
2016. okt. 6. 08:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát magyar jogszabályoktól mégis mi a fenét vársz?

Ha megvéded magad, még te kerülhetsz börtönbe.

Bűnözőpárti jogrendszer, hogy dobná fel a talpát aki kitalálta.

2016. okt. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát erre az egész rendszerre és a müködési logikájára már nemtudok mit hozzászólni.....de egyet értek az előző kommentelővel....aki kitalálta ezt az egészet az egy ritka inteligens ember és ott rohadjon meg ahol van :D
2016. okt. 6. 08:56
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem viperát kell hurcolászni, hanem egy minimum 32es villáskulcsot.

Ha ebbe beleköt a rendőr, mondj annyit: Megyek, meghúzok egy anyát.

2016. okt. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

( [link] )


"3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni."


---


"Kicsit érdekes....tudtommal önvédelmi fegyver."

Nem, a vipera támadó fegyver (is).


"És akkor ez azt jelenti, hogy kajak nem lehet nálam az utcán?"

Kajak lehet nálad, vipera nem.


"És ha megtámadnának mit csinálok?"

Kiabálsz, elszaladsz, legális önvédelmi eszközt használsz.


"Megkérem a támadóm, hogy kísérjen haza mert csak ott tudom agyonverni a viperámmal..."

Látod, pont ezért nem önvédelmi eszköz, és pont ezért nem lehet nálad: mert nem csak védekezésre használnád, hanem ölésre, ami esetleg messze túlmutat az önvédelmen.


"..közterületen nem... -_-" ahogy kilépek az utcára már közterületen is vagyok és megis büntethetnek egyből..."

Igen, ahogy rugóskésért vagy éles lőfegyverért is. Egyébként az utcán álló autód belterében sem lehet nálad.


"...hihetetlen.....ez részemről ilyen fuck logick..."

Pedig csak alaposan bele kéne gondolnod, mi lenne, ha mindenki viperával, boxerrel szaladgálna az utcán. Van benne logika, hidd el.

2016. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönön a válaszokat és a felesleges okoskodást is...
2016. okt. 6. 11:30
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

Kérdezőkém, attól, hogy lepontozol, a jogszabály még jogszabály marad, és a miértek sem változnak.


Ahelyett, hogy sértődötten duzzogsz, inkább próbáld végiggondolni, miért ez a helyzet. Ha megérted, hogy milyen elvi megfontolások alapján hoznak egy ilyen jogszabályt, talán... talán... áh, mindegy, inkább ne gondolkozz. Az megerőltető, lepontozni és nyafogni könnyebb.

2016. okt. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Amiket leírtál azokat megértettem és felfogtam akármilyen hihetetlenül is hangzik.....először is szerintem nem kellett volna ilyen megjegyzésekkel illetni mint amit te oly részletesen és értelmesen csináltál......egy egyszerü kérdést írtam ki és egyszerü/egyértelmű választ is vártam...nem okoskodást vagy megjegyzéseket....te írod, hogy nem vagyok képes megérteni a leírtakat mert nincs elegendő érzelmi illetve inteligencia szintem hozzá.....nos kérdezem én melyikünk is a hülye? Hiszen te emelted ki a mondataim majd cinikus "választ" adtál rá.....amiket leírtá mind egyértelmű és tudtában voltam vele....csak a kérdésemre szerettem volna választ kapni....ennyi....és nem sértődtem meg....ez abszurd...de a válaszod mondhatni hasznos volt/lett volna ha máshogy tálalod.....
2016. okt. 6. 13:53
 10/12 A kérdező kommentje:
*értelmi
2016. okt. 6. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!