Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi értelme a kettős kockázatna...

Mi értelme a kettős kockázatnak? Hogy ugyanazért a bűnért nem lehet valakit kétszer perbe fogni?

Figyelt kérdés
Nem értem mi a haszna vagy kit véd ez a törvény? Ha a bűnöző az első tárgyaláson megmenekül, és ez után nem lehet perbe fogni újból még ha új bizonyítékok is merülnek fel, az kinek jó?

2017. máj. 12. 16:03
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ez biztos hogy ithoni törvény? Mert én még ilyet nem hallottam itt mindenkit elitélnek ha már csak feltételezhető módon is sajnos. Persze nem általános.
2017. máj. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Member states may, however, implement legislation which allows reopening of a case in the event that new evidence is found or if there was a fundamental defect in the previous proceedings"

2017. máj. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Bizony, ahogy az előző is írja, úgy bizonyíték esetén újra lehet indítani a pert.
2017. máj. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
*új
2017. máj. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Nem értem mi a haszna vagy kit véd ez a törvény? "


Magát a jogot védi. Egyfajta garancia arra nézve, hogy a bírák tévedhetetlenek és ha netán tévednek is, ennek okán senki nem vegzálható.

A korabeli (angolszász) jogalkotás úgy látta, ez így jobb, mint valamiért (nem csak gyilkosságért) akár hatszor is vegzálni egy vélt elkövetőt.


Egyébként, ennek egy okosabb, óvatosabb változata a kontinentális jogban (ez van nálunk) is fellelhető, eszerint: itélt dolgot igaznak kell tekinteni.

2017. máj. 13. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Aha értem. Ez világos, azt a részét nem értettem, hogy ha egyszer valakit felmentenek, akkor nem lehet még egyszer perbe fogni. Még akkor sem, ha új bizonyítékok kerülnek elő. De akkor ez ezek szerint nem igaz, mert ez utóbbi esetben igenis lehet ismét vádat emelni ha jól értem.


Köszi a válaszokat!!

2017. máj. 13. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!