Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi ertelme van az erkolcsi...

Mi ertelme van az erkolcsi bizonyitvanynak, nem serti kicsit az egyenjogusagot ez?

Figyelt kérdés
Erkolcsi nelkul manapsag segedmunkas lehet az ember komuves mellett. Normalis ez, hogy egy korabbi hiba miatt, amiert megkapta a bunteteset, meg utana is bunhodik?

2017. máj. 5. 22:13
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahhoz már elég komoly vétséget kell elkövetnie valakinek, hogy priusza legyen egy nyamvadt erkölcsiben.
2017. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
89%
Majd mindjárt megsajnálom azokat akiknek bejegyzés van az erkölcsijükben. Azt nem piti "hibák" miatt írják rá.
2017. máj. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
76%
" korabbi hiba"?????? Furcsa fogalmaid vannak a hibárol!
2017. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
89%
Miért az szerinted büntetés, hogy valaki nemi erőszak vagy gyilkosság miatt ült 20 évet utána meg kijön és hivatkozik arra, hogy ő bűnhődött ? Be is b @ sz na, ha ez így működne, az erkölcsi meg tiszta lenne mint a patyolat, f a sz i kámat meg felvennék egy kórházba, nők közé dolgozni aztán ő lenne a fő ápoló. xD
2017. máj. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
85%

Azért mert mondjuk a discoba összeverekedtél, mert mondjuk rátámadtak a barátnődre és megvédted az garázdaságnak minősül, de nem fog az erkölcsi bizonyítványodba beleszámítani.


Ha mondjuk gyorshajtásért megbüntetnek az sem.


Ha lopsz,ölsz vagy hasonló jellegű bűncselekményeket követsz el illetve börtönben vagy akkor belefog számítani.


Szóval nem sérti az egyenjogúságot. Egy bűnöző ne is legyen velem egyenjogú.

2017. máj. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha jól értem a kérdezőt 10 évig dugták a börtönben, és most az a baja, hogy most a munkaadók is meg.asszák?
2017. máj. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%
Egyenjogúság ide-vagy oda, a munkáltatónak, munkatársaknak nem mindegy hogy milyen ember kerül közéjük.
2017. máj. 6. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

En tiszta vagyok, csak most erre gondoltam, hogy azt varjuk el egy bortonbol kijott embertol, hogy normalis eletet eljen, es lehet, hogy jol kotanulta magat benn a sitten,es mondjuk nem kap lehetoseget az adott szakmaban. Mit varhatunk el tole, (pl. egy csorotol, aki rabol), ha nincs lehetosege?


Egyebkent ilyen Stohl Buci fele ember is ha nem futott volna be korabban akkor talan mehetne aljamunkazni, pedig nagyon nagyon jo a szakmajaban.


Megvaltozik ugy az ember, ha nem kap lehetoseget, hogy valtozzon?

2017. máj. 6. 14:09
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne kapna lehetőséget? Megvan határozva, hogy adott dolog miatt mennyivel következik be a mentesülés. Ezen kívül a legtöbb helyen (közszférán kívül) tesznek az erkölcsire. Leginkább ott igénylik, ahol bizalmi munkakört kell betölteni, vagy túljelentkezés miatt, valahogy amúgy is szelektálni kell a jelentkezőket.


De elképzelve az állásinterjún (bocs, elgurult a gyógyszerem):

Üdvözlöm, Péter vagyok. Óvodai nevelői állásra pályázok. Amúgy 3 hete szabadultam kiskorú molesztálás bűntette miatti kiszabott szabadságvesztés alól. De szeretem kisgyerekeket.


Habár korábban többször is betöréses lopás miatt ültem, a meghirdetett zárszakértői munkára ez nincs befolyással. Már kiskorom óta hajt a szakma iránti elhivatottság és innováció. Bízom benne, hogy az itt megszerzett tudást a mindennapokban is hasznosíthatom.

2017. máj. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Az embernek vállalni kell a tetteinek a következményeit, egy kicsit túlpörgeted az egyenjogúságot...
2017. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!