Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ezért a feliratért a hátamon...

Ezért a feliratért a hátamon (nyilván pólón) megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

"Bünös az én lelkem , gyilkos a kúltúrám

Istenítem Hitlert , a vezérem maga a sátán" Egyébként dalszövegben van benne.Előre is köszönöm a válaszokat :)


2017. máj. 14. 21:33
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Hááát elvileg nem jelenítesz meg önkényuralmi jelképet, nem tagadod a Holokausztot... úgyhogy nem, nem büntethető. Max megvernek az érzékeny lelkűek, esetleg a hitgyülisek (istenkáromlásért), de ez már más tészta:D
2017. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként én azt sem értem hogy azt miért büntetik ha horogkeresztet hord valaki...vagy ötágú vörös csillagot ami ugye lehet mondjuk heinekenes póló is na mindegy.Amúgy köszi a választ még megvárok egy párat hogy biztosra menjek
2017. máj. 14. 21:45
 3/10 anonim ***** válasza:
98%
Nem fognak megbüntetni. Inkább úgy fognak rád tekinteni, mint egy elmebetegre.
2017. máj. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Önkényuralmi jelképek megjelenítése tiltott, ezért. A horogkereszt és a vörös csillag árnyékában többmillió ember halt meg, így sokakban rossz élményeket eleveníthet fel, ha valaki boldogan lenget egy horogkeresztet.

Persze a Heinekenes mizéria baromság, a kormányon kívül senkinek nem jut eszébe a kommunizmus a sörösdobozról. Najó, a kormánynak sem, csak szopatni akar egy céget, semmi elv nincs mögötte.

2017. máj. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Már csak azért sem vagy büntethető, mert elmebetegeket nem lehet elítélni. Persze beszámítható vagy, így tk. büntethetnének is. A felirat alkalmas a közbotrány okozására, más jogcímeket is lehetne találni rá, ha valaki elszánja rá magát. Az nem mentség, hogy dalszöveg.

Értelmes ember nem isteníti Hitlert. Még német sem, nemhogy magyar.

2017. máj. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Önkényuralmi jelképek használata általánosságban nem tiltott.


"Aki horogkeresztet, SS-jelvényt, nyilaskeresztet, sarló-kalapácsot, ötágú vöröscsillagot vagy ezeket ábrázoló jelképet a köznyugalom megzavarására alkalmas - különösen az önkényuralmi rendszerek áldozatainak emberi méltóságát vagy kegyeleti jogát sértő - módon

a) terjeszt,


b) nagy nyilvánosság előtt használ, vagy


c) közszemlére tesz,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő."


Köznyugalom megzavarása, emberi méltóság megsértése, meg ilyenek. Ha ilyen pólóval elmész egy Holokauszt-megemlékezésre, vagy éppen hasonló pólókat viselő emberekkel közösen megfélemlítesz bizonyos embercsoportokat, akkor lehet ezt a törvényt elővenni. Ha az utcán sétálsz, akkor nem. De ez az egész törvény elég rugalmas, és ha nem keveredsz botrányba, akkor nem büntetendő, ha viszont igen, akkor máris megzavartad a köznyugalmat.

2017. máj. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A kis edgelord. :D
2017. máj. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Aki meg írta hogy elmebeteg vagyok..Minden népet és vallást tisztelek de ha más is rohangál alkar nagyságú keresztel a nyakában...amíg a jehovák mennek toborozni és kopogtatnak házról házra megsértve az én kultúrámat addig én is járhatok olyan dolgokkal magamon amiben én hiszek holott nekem sem áll szándékomban senkinek beletaposni a lelkébe..

Ha én elmebeteg vagyok akkor a jehovák is..Egyébként megy mindenkinek a zöld pacsi.

2017. máj. 14. 23:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Azért más egy kicsit a kettő, hisz a Jehovák vallást képviselnek, a nácik meg max egy politikai elvet.

És szembe kell nézned a ténnyel: a nácikról az emberek (akik már hallottak róluk) 99%-ának a háború és a népírtás, gyilkolás jut eszébe. A Jehovákról a legrosszabb amit elmondhatunk, hogy rohadt idegesítőek.

2017. máj. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen törvény, tehát elméletileg nem. Gyakorlatban viszont megbüntetnének.
2017. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!