Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mit gondoltok a fű legalizá...

Ti mit gondoltok a fű legalizálásáról Magyarországon? Mi szól ellene és mi mellette?

Figyelt kérdés

2017. máj. 17. 21:10
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
85%

# 20


A véredben is van legalább 400-féle vegyi anyag. Nem kell hátast dobni ettől a mennyiségtől, vagy a "vegyi anyag" kifejezéstől.


A füst káros, ezt mindenki tudja, de ugye a dohányzás sem illegális, gondolom, ezzel tisztában vagy. Aki nem akar egészségtelenül élni, az nem fog 0-24-ben füves (meg semmilyen cigit) szívni. A marihuánát meg be lehet vinni más úton is, akár mértékkel is.


Az idézett cikk meg a 400 vegyi anyagból mégiscsak a THC-t emeli ki, tehát úgy néz ki, az a fő hatóanyag itt is megvan. Azt nem tudom, hogy gondolod, hogy a THC hónapokig a szervezetben marad, ez abszurd, legfeljebb bomlástermékek alapján kimutatható a fogyasztás.


A leírt káros hatásokat eléggé párhuzamba lehetne állítani az alkoholizmussal, ugyanis egy kőkemény alkesz nagyon hasonló tüneteket fog neked produkálni. Egy olyan ember, aki meg havonta elszív pár füves cigit, vagy más úton visz be ilyet, az nem fog semmit produkálni. Gondolom, abban egyetértünk, hogy a kétféle tudatmódosító fogyasztást csak akkor lehet összehasonlítani, ha hasonló mértékű fogyasztásról beszélünk.


De ami a lényeg szerintem, hogy nem a kábítószerek károsságát akarja elvitatni senki. Cikkek beidézése helyett inkább azt válaszold meg, miért jó a társadalomnak a Btk. erejével megbüntetni, más bűnözőkkel együtt kezelni az egyszerű füveseket.

2017. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim válasza:
Mellette rengeteg minden szól, amit már előttem sokan leírtak. Ellene véleményem szerint az szól, ami az alkohol ellen is. Széles körben olyan is hozzájutna, akinek nem való. Mert van, akinek nem való. Ám megjegyezném, hogy így, illegális voltában is megszerzi olyan akinek nem való, ha nagyon akarja. Érdemben szerintem az ilyen esetek száma nem növekedne nagyon.
2017. máj. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:
100%
Dehogy épülsz le agyilag. Egyik haverom is havonta szív 4-5-öt és semmi baja. Sőt a Marihuána csökkenti a rák esélyét a szervezetedben. Én is szívtam már, évente járok orvosokhoz és makk egészséges vagyok 2 éve havi max 7 szál
2017. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
0%

,,A véredben is van legalább 400-féle vegyi anyag"

Csak pusztán nem mindegy, hogy milyen vegyi anyagok azok. Marihuana termesztéshez meg általában olyan vegyianyagokat szoktak használni, amiket már a mezőgazdaságban se nagyon mernek használni.

,,A marihuánát meg be lehet vinni más úton is, akár mértékkel is."

Mégis mindig a füvescigiért megy a kampányolás állandóan. :D Mert a füvescigi milyen jó, a füvescigi gyógyír mindenre. Nem, sose a szabad marihuana használatért megy a kampányolás. :D

,,A leírt káros hatásokat eléggé párhuzamba lehetne állítani az alkoholizmussal, ugyanis egy kőkemény alkesz nagyon hasonló tüneteket fog neked produkálni."

Igen, hasonlót, nem ezeket. Még a májat se tudod felhozni, mert a sok literszámra használt vegyszertől, amit a marihuanadra locsolnak a dealerjeid a nagyobb haszon érdekében ugyanúgy szétmegy a májad. Nem csak hamarabb, hanem jobban is.

,,Egy olyan ember, aki meg havonta elszív pár füves cigit, vagy más úton visz be ilyet, az nem fog semmit produkálni."

Rövid távon, hosszabb távon jó pár évet lehúz az életedből az a pár füves cigi. Meg általában mindenki ezt szokta mondani az elején, hogy csak havonta pár füves cigit szívok el, aztán pár év múlva már transszexuális prostituáltnak áll azért, hogy megtudja venni a napi füvescigi adagját.

,,Gondolom, abban egyetértünk, hogy a kétféle tudatmódosító fogyasztást csak akkor lehet összehasonlítani, ha hasonló mértékű fogyasztásról beszélünk."

Hát nem. Hiába, hogy kisebb a fogyasztás, ha hasonló szintű károsodásokat produkál kisebb fogyasztás mellett (ami a füvesciginél előbb-utóbb esélytelen mivel elég komoly függőséget okoz, emiatt is lett jó időre kivonva a gyógyászatból és most is csak ellenőrzött körülmények között szívhatsz el rákosként havi 3-4 szálat).

,,miért jó a társadalomnak a Btk. erejével megbüntetni, más bűnözőkkel együtt kezelni az egyszerű füveseket"

Mivel másként nem tudod visszaszorítani. Könnyítesz abban a pillanatban azt vennéd észre, hogy az ország 90% szétszívta az agyát. Legalább ennyi visszatartó erő legyen, ha az észérvek általában nem működnek.


,,Dehogy épülsz le agyilag."

Pedig elég szépen leépülsz agyilag. Ez csak városi legenda amik a dealerek állítottak fel, hogy nem káros az agyra. Még a rendes fűnek is vannak káros hatásai az agyra, amit az átlagember vesz az meg annyira fel van vegyszerezve, hogy elég komolyan szétcseszi az agyadat (is).

,,Sőt a Marihuána csökkenti a rák esélyét a szervezetedben"

Mitől is csökkentené? Kb. naponta 10 olyan cikkel találkozok, ami arról ír, hogy ez meg az csökkenti a rák esélyét. Pont a vegyszerek miatt növeled a rák kialakulásának az esélyét. Nem, nincs olyan, hogy te nem vegyszerezett füvescigit kapsz. Az csak akkor lenne lehetséges, hogyha Snopp Dogéhoz hasonló mennyiségű pénzed van és normális füvescigit tudsz venni, vagy pedig hamisítasz papírokat miszerint rákos vagy és akkor havonta kapsz 3-4 szálat. Elég komoly követelmények vannak kint a termesztésre, semmi vegyszer, mindenféle légszennyezéstől (szmog, stb) mentesítened kell a helyet ahol termeszted, stb.

,,Én is szívtam már, évente járok orvosokhoz és makk egészséges vagyok 2 éve havi max 7 szál"

Átlagos háziorvosi kezelésen nem is fog kiderülni az elején, hogy káros-e vagy sem. Háziorvos nem fog olyan specifikus vizsgálokat végezni, amivel például kiderül elkezdett-e már leépülni az agyad, stb.


Nyugodtan szívjátok, legyen ez a károsszenvedélyetek (sokan azt mondják mindenkinek kell valami károsszenvedély), de azért ne próbáljátok úgy beállítani, mint mindenre működő gyógyír és nem megemlíteni a káros mellékhatásokat.

2017. jún. 12. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!