Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kitilthatják a kutyámat...

Kitilthatják a kutyámat emiatt a konditeremből?

Figyelt kérdés

Kollégiumban lakok a kutyámmal. (Az állattartás megengedett ebben az épületben.)

Az irodában a kollégium vezetőségével megbeszéltem, hogy a kutyámmal szeretném használni a konditermet a pincében, illetve azon belül is a futópadot. (Rehabilitációs okokból van rá szüksége a kutyának.)

Megengedték, hogy használjuk. 6 hétig problémamentesen le is jártunk, minden nap. Senkit sem zavart ez.


Most este azonban az egyik lakóval szócsatába keveredtünk emiatt. Azt mondta, hogy ide nem jöhetnek be állatok, és hogy meg fognak engem ezért büntetni, erről ő gondoskodik.

Mondtam neki hogy meg lett beszélve, természetesen nem hitte el.

Valószínűleg hamarosan le is megy az irodába beszélni a vezetőséggel ez ügyben.


Kérdem én: Mit tehet ellenünk? Van valami erre vonatkozó egészségügyi jogszabály, ami az ő kérését alátámasztaná? Vagy mi lesz, ha nem is az irodába megy, hanem egyenesen hatósághoz fordul és feljelent? Tényleg megbüntethetnek? És elképzelhető, hogy ha panaszt tesz a vezetőknél akkor ők majd megkérnek engem hogy többet ne vigyem oda a kutyámat, mert az az egyik lakót zavarja? Jól sejtem, hogy ebben az esetben őneki fognak igazat adni- mondván, hogy fizető lakó és joga van úgy használni a konditermet hogy abban őt egy állat jelenléte se zavarja?


Egyébként a kutya oltott és rendszeresen féregtelenített, élősködőmentes, semmiféle egészségügyi kockázatot nem jelent a konditerem többi használójára nézve. És erről akár állatorvosi igazolást is tudnék szerezni.

(A futópadot és a padlót is minden alkalommal alaposan letakarítom nedves fertőtlenítő kendőkkel, egy szőrszálat sem találhatnak utánunk.)


Magyarul nem hinném, hogy bármivel is tudná indokolni a kérését, valószínűleg pusztán utálatból fakad. Itt vajon kinek adnak igazat? /A konditerem be van kamerázva./



2017. máj. 18. 01:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de úgy tudom, hogy a jogszabály szerint a kutya bárhová bemehet, kivéve, ahol étel van csomagolás nélkül a föld közelében. És persze iskolákba, óvodákba, kórházba, gyermekotthonba csak terápiás vizsgával mehet be. Ezeken kívül bárhová, akár étterembe, szállodába is bemehet, ha a tulajdonos beleegyezik. Tehát nem látom jogi akadályát annak, hogy a kutyád használja a konditermet.
2017. máj. 18. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Első! Köszönöm!


Második! Jelentettelek, mert trágár és sértő a válaszod.

De csak úgy zárójelben megjegyezném, hogy a kutyám lebénult a két hátsó lábára, és ha nem gyakorolja a járást a futópadon, akkor örökre béna marad. Ezt pedig nem hagyhatom. Akinek van egy kis szíve, az ezt megérti. Nem hinném, hogy az általad felsorolt sértő jelzők bármelyike is illene rám, csak azért, mert meg akarom menteni őt. De ha te még mindig azt gondolod emiatt, hogy paraszt vagyok, meg nem ember, stb, akkor ezt a vitát nem érdemes folytatnunk...

2017. máj. 19. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, végül megoldódott?
2017. máj. 20. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egyelőre még nincs baj.

Az illető gondolom nem ment végül panaszkodni a vezetőséghez. Azóta nem is futottunk össze.

De ha megint találkozunk vele a konditeremben, akkor már lehet hogy nem ússzuk meg. :/

2017. máj. 20. 23:08
 5/6 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem próbáld kifigyelni, hogy mikor megy és igyekezz elkerülni. De szerintem probléma csak akkor lesz, ha a tulaj úgy dönt, mert semmiféle jogi akadálya nincs annak, amit csinálsz.
2017. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd igyekszem!
2017. máj. 21. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!