Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Édesanyámnak bent kell lennie...

Édesanyámnak bent kell lennie a tárgyaláson? 16 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Idézést kaptam, hogy tanúvallomást kell tennem. A lapon rajta van, hogy nem szükséges, hogy gondviselő elkísérjen. Szóval hogyha ez nem kötelező, akkor én megkérhetem, hogy ne jöjjön be anya, ugye? Ha nem jön be, eljuthat hozzá a tanúvallomásom?

(Volt egy korábbi ügyem, sértett voltam, ott volt anya a vallomáson is, és postán utána még kiküldték neki az egész beszélgetést, hogy mit mondtam. Itt is megtörténhet ez? Megkérem, hogy ne jöjjön be, de attól még kipostázzák neki?)

Köszönöm a válaszokat!



2017. máj. 19. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Ugyan nem értek hozzá, de ha tanúként idéznek be, akkor lényegében a per nem rólad szól. Ha sértett vagy, akkor te "főszereplő" vagy.

De ha pl láttál egy balesetet, és erről beszélsz, akkor a gondviselődnek nagyjából semmi köze nincs ahhoz, hogy mi történt ott. Ha veled van probléma, nyilván joga van erről tudni a gondviselődnek.

Szóval ez csak logika, de szerintem nem fogja megkapni postán az elhangzottakat. És természetesen megkérheted rá, hogy ne jöjjön, ez már kettőtök ügye, hogy elfogadja-e.

2017. máj. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
igen
2017. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

1es vagyok

Egyébként ha a lapon rajta van, hogy nem kell gondviselőnek ott lennie, akkor igazából elég logikusan következik a kérdésedre a válasz, hogy nem:D És szinte biztos, hogy nem fogják postázni sem a dolgot.

2017. máj. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remélem, hogy így lesz, ahogy mondod, így tűnik logikusnak. A postázástól félek inkább, de csak nem :( az nem lenne túl korrekt
2017. máj. 19. 23:16
 5/8 anonim ***** válasza:

Ne félj, nem lesz para:)

Egyébként mi a gond? Ennyire gáz lenne, ha megtudná mi történt?

2017. máj. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Most is meg fogja kapni postán. Joga van hozzá, a te érdekedben kell megismernie a vallomásod tartalmát és annak megfelelően eljárnia. Ő a törvényes gyámod.
2017. máj. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
6os, de akkor miért nem kell jelen lennie? Annak nincs értelme, hogy egyszer tudnia kell róla, egyszer meg el sem kell kísérnie..
2017. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta a tiszt, aki kikérdezett, hogy nem fogja kiküldeni. Remélem tényleg így lesz. (Majd a tárgyaláson is, amikor felkerül az ügy a bíróságra.)
2017. máj. 24. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!