Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyhogy legális a mák?

Hogyhogy legális a mák?

Figyelt kérdés
Mármint bárki terneszthet otthon ,és mint tudjuk ,hogy ebbõl készül az ópium... és csak a máknak a tejét kell a gubóból megszárîtani és kész az ópium? Akkor szinte bárki akinek van otthon mákja az könnyen hozzá tud jutni ehhez a droghoz ,nemazért mintha érdekelne ,hogyan kell csak mostanába ezen agyalok
2017. máj. 20. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
De attól, hogy hozzájuthatsz még nem sokat érsz el vele. Ugyanis ha elkezded használni vagy terjeszteni, akkor azért majd úgyis lecsoknak. Ennyi erővel a gyógyszerek nagy részét se lenne szabad felírni csak kórhátban kezelésre alkalmazni, mivel szinte bármelyikből lehet drogot csinálni. Csak mondjuk alapból, annyit talán el lehet várni a legtöbb embertől, hogy ne erre adja a fejét, ha meg mégis, akkor mint írtam, úgyis lecsukják.
2017. máj. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
úgy tudtam csak módosított mákot lehet kapni amiből hiányzik az a bizonyos kémiai anyag. Ilyenkor nem baj a GMO bezzeg.
2017. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Technokol rapid...

Mi a véleményed róla?

2017. máj. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Semmi logikus magyarázat nincs erre. Vannak legálisan termeszthető, kábítószert tartalmazó növények, vannak legálisan beszerezhető kábítószerek... Vigyázni kell, mert logikusan végiggondolva egyik-másik között nincs különbség, törvényi szinten meg van, aztán hirtelen a bíróságon találod magad.
2017. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
A hagyományos,kertben termeszhető mák ópiumtartalma minimális.A gyógyszergyárak, és az illegális ópiumot előállító termesztők speciális, nagy hatóanyagtartalmú mákot termesztenek, amit nehezebb beszerezni vetésre, mint a hagyományos mák vetőmagot.
2017. máj. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Az árokszéli vadkendert meg hiába rakod a pipába nem fogdz kábulni pedig pont úgy néz ki mint amiben van hatóanyag. Úgyhogy marad a pálmatex
2017. máj. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az étkezési mák és az ópiummák két külön dolog. Utóbbi beszerzését, termesztését, kezelését szigorú engedélyekhez kötik.
2017. máj. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9%
Az amit eszel mint mk, az már másik fajta mák. Úgy tenyésztették ki, direkt emiatt. Legalábbis én ezt hallottam. De ettől függetlenül egy csomó olyan anyag van, amit betilthatnának.
2017. máj. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Tehát még egyszer, ez a fajta mák nem tartalmaz olyan anyagot, amivel ópiumot lehet készíteni. Én így hallottam.
2017. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A közönséges mák is tartalmat NAGYON KEVÉS opiumot (Már régen is használták máktea formában csecsemök "lenyugtatására". Ez kb a max. ártalma. Nyugodtan megehetsz 1 Kg mákot, nem lesz semmi bajod (se vidámságod!) A gubobol sem tudod kinyerni olyan mennyiségben, hogy értelme legyen. (Érdekességként: Néhány éve opiumtartalmu mák került egy iskolai menzában a mákostésztára. Sokan lettek rosszul, de senkinek sem lett jo kedve töle.)
2017. máj. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!