Kezdőoldal » Szórakozás » Játékok » Hogyhogy ilyen sokan vannak,...

Hogyhogy ilyen sokan vannak, akik még sose hallottak a Steamről? És néhányan miért bizalmatlanok a Steam Áruházból való vásárlással szemben?

Figyelt kérdés

Engem úgy 5 éve egy barátom mutatott be a Steamnek, és már akkor is furcsának számított, hogy nem ismertem előtte. (Tudtommal, 14 éve él a Steam.) Azóta minden játékot, amit lehet, Steamre veszek meg. Fizikai példányt évek óta nem vettem, de amint láttam, néhány DVD-s változathoz is kell már a Steam (vagy Origin/Uplay).


Ennek ellenére így 2016-ban is még rengeteg emberrel találkozom, akik sose hallottak a Steamről, (és mellette aktív játékosok/géphasználók). (Nem a 10-13 éves korosztályra gondolok.) Ha pedig valaki javasolja, hogy vegyenek X játékot meg Steamen, egyből jön a bizalmatlanság, hogy nem akarnak bankkártyával fizetni (vagy Paypallal sem), mert a Valve biztos lenyúlja majd az összes pénzt a számlájukról.


Manapság ha valaki rákeres bármilyen játék címére (újabbakra pláne), a Google első 3 találata között a Steam Áruház fog szerepelni, tehát kvázi vaknak kell lenni, hogy valaki elkerülje.


Akkor mégis hogy vannak olyan sokan, akik a Steamről se hallottak? Vagy ha hallottak is, inkább tartózkodnak a használatától? (Kivéve, akik azért vesznek fizikai példányokat, mert szeretik gyűjteni őket/megőrizni a polcon, és nem azért, mert nem mernek digitális kulcsot venni, vagy ezzel akarják megkerülni a használatát.)


Sok olyanra is látok példát, hogy valaki megvesz egy játékot DVD-n, ami megköveteli a Steames/Origines/stb. regisztrációt, , az illető regisztrál, a játék ugye csatolódik a fiókjához, és ha netán az illető újratelepítené a játékot, értetlenül áll előtte, hogy a digitális kulcs miért nem használható fel még egyszer. Ilyen esetekben többnyire vagy nem emlékszik, milyen e-mail címet adott meg, vagy nem használja, vagy csak tett rá magasról, és mérgelődik, hogy milyen f*s az egész. (Tisztelet a kivételnek!)


Ti is sok olyan emberrel találkoztok, akik nem ismerik a Steamet?


A válaszokat, véleményeket előre is köszönöm. (Nem provokációnak szánom a kérdést!)



2016. dec. 4. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Mert aki kalózkodja a játékokat, azt nem érdekli, hogy hol veheti meg.

Akinek meg nincs bankkártyája, az fizikai üzletekben vásárol.

2016. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
27%
Illetve van, aki főleg konzolon játszik, így nincs köze a Steamhez.
2016. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Ja és ahogy a gyakoriból is kiderül, egy csomó ember nem használja a Google-t.
2016. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

A "minek vegyem meg, ha ingyen is elérhető?"-elv miatt nem is kellett hallania a többségnek róla. Most hogy bejött a Denuvo és alig lesznek tört játékok, majd rákényszerülnek az emberek a Steamre.

A másik tényező hogy a játékosok elég nagy része még gyerek, kereset és bankkártya nélkül, így eleve nem is tudják kihasználni az online vásárlás lehetőségét, hamarabb megveszik boltban a dobozos verziót (ha muszáj, ha van).

2016. dec. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Informatikai középkorban élünk, ez van. A 40-es korosztályt még megértem, de a tizenévesek, akik már beleszülettek a számítógépek és internet világába, azok sem képesek használni őket. Márpedig ez a jövő, amiből menthetetlenül ki fogunk maradni.
2016. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

A Steam leárazások angyon jók.


Viszont egy óriási negatívum: A support sokszor béna.

Esetemben kimerítették a szerencsétlen barmok kategóriát.

Évek óta próbálom visszaszerezni az egyik accountomat, amit elloptak, sikertelenül.

Egy gond volt csak: az e-mail cím, amivel regisztráltam, megszűnt, törölte a szolgáltató.

Ezért írtam a steamnek, hogy megszűnt a mail cím, ergo nem tudok igazoló e-mailt kréni, de itt vannak a kódok, meg a CD-k, tessék, fényképpel együtt bizonyítom. Semmi.

Ne mjött válasz - akkor még elég fiatal volt a steam.

Később megint megpróbáltam - mint időnként mindig.

Még azt is megírtam, hogy szerintem mit csináljanak - vagyis hogy deaktiválják a kódoka,t töröljék az accountot, sé csinálok egy másikat, vagy valami hasonló.

Azt hinné az ember, hogy a steam-nek ez smafu. Hát nem,..

Aztán az utóbbi 1 évben 2x visszaadták az accountot. De - és ez az amatőrség mintapéldája - másnap már visszakapta a tolvaj xDDD Visszaigényelte és mindig visszakapta XDD

Utoljára pedig azt írta a steam, hogy mivel KP-val vetem a játékokat, tehát a dobozuk meg a kódjuk van meg, netes számla nincs, ezért kb. nem érdekli őket, ennyi volt, nem foglalkoznak vele.


Na szóval, továbbra is van steam-em - másik acc -, de ami az elsővel történik, az nevetséges amatőrség a steam részéről. Egy nonszensz ökörség.

2016. dec. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A kalózkodással kapcsolatban igazatok van. Tizenéves korom elején volt talán féltucat eredeti játékom, az összes többit ilyen-olyan forrásból beszereztem, DE mióta megismerkedtem a Steam leárazásokkal, és rájöttem, hogy valójában milyen olcsón be lehet szerezni legális példányokat azokból, amikkel szeretnék játszani, a legtöbb játékomat, amit tudok, megveszem.


Az persze más tészta, ha valakinek (még) nincs bankkártyája, és emiatt vesz dobozos verziót. Viszont ha a dobozos verzióhoz netán Steam/Origin/Uplay kapcsolódik, és aktiválnia kell a kapott kulcsot a kliensben, a delikvens jellemzően teljesen elveszik ebben.


És ezekből születnek az olyan esetek, amit a kérdésem végén is írtam. Mert nem is tudja, mit csinál, mikor aktiválja a játékát az adott kliensben. (Persze, régebben a klasszikus CD-kulcsoknál nem volt ilyen, hisz minden telepítésnél megadtad a kulcsot, és örültél. Viszont kétlem, hogy egy Steam-es aktivációt igénylő dobozos változatnál nincs valamilyen formában tájékoztatva a vásárló, hogy ez egyszeri aktiváció, és a játék igenis kötődni fog a fiókjához.)



A konzolosokra egyértelműen nem vonatkozik a kérdés, egyébként.

2016. dec. 5. 00:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kalózból egy undorító fajta van, viszont az egy szemét, szar ember:


Aki semmit sem vesz, mégis pofázik.

Legalább ha már lopja és sose vesz, akkor maradna csöndbe- De nem! Neki minden játék szar, meg 1-2 óra után törli, mert ócskák - persze hogy törli, mert semmit nem adott érte, ergo megbecsülni se tudja -, és végig azon pofázik hogy ő ugyan nem tömi a játékgyártók zsebét, mert mindegyik milliomos.

De persze neki muszáj játszania. Mert neki ez jár, kötelező, muszáj! (Na ez az, ami felcsesz. Valaki pisztolyt fog a fejéhez? Ehhez van kötve az oxigén felvétele, vagy mi? Kocsit se lopsz, ha neked vezethetnéked támad kedved, vagy kaját, ha valamit megkívánsz. De a játék ,az természetes, hogy el kel venni és sosem kell érte adni...

És persze az ilyen szemetek rengeteget "tesznek azért", hogy ne legyen lokalizáció, egy-egy cím drágább legyen, vagy sose készüljön el...

Na, ez a fajta kalóz az én bajom, ez a legalja, egy rakat szemét.

2016. dec. 5. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én hallottam már a steamről és ingyenes játékokat szoktam is letölteni, de valahogy úgy vagyok vele, ha veszek egy játékot szeretem látni a dvd dobozát a polcomon. :)
2016. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!