Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Érvényesnek tekinthető -e az...

EagleHUN kérdése:

Érvényesnek tekinthető -e az a szerződés amely csak 1 példányban jött létre? Van-e erre valami korlátozás?

Figyelt kérdés

3 éve normális 2 példányos lakásbérleti szerződést kötöttem.

Tavaly emelni akart a tulaj mondtam neki hozzon akkor új szerződést.

Erre fel hozott egy példányt belőle. Amit ugyan aláírtunk és betartottam a magasabb díjat is kifizettem neki, és ő magával vitte az egy példányt.

Most is emelni akar de más dolgokon is problémázik.

Akit érdekel, részletek itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__8631..


Szóval a kérdés az mennyire tekinthető az egy példányos érvényesnek? Az eredeti természetesen az, sőt akkor lehet hogy az az egyetlen érvényes!

Csak az alapján követelhet bármit is!?



2017. máj. 23. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Hibás fogalmi megközelítés. Egy szerződés nem függ a hordozójától, sem a példányszámától. Az attól függ, történt-e megállapodás, akár szóban.

Ezzel szemben egy szerződés feltételeit nehéz bizonyítani, ha nincs róla hiteles írás. Egy szerződés kizárólag akkor érdekes, ha egyik fél nem tartja be. Akkor viszont a másik fél, amennyiben érdeke sérült, köteles bizonyítani ezt. Ha tudja. Ha nem tudja, az az ő problémája, korábban kellett volna gondolkodni.

2017. máj. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érvényes.
2017. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló totál zokni.

Szerződés köthető szóban, írásban és ráutaló magatartással.

Bizonyos esetekben azonban a jog megköveteli a szerződés írásbeli rögzítását, sőt, ennél is tovább mehet, kötelező alakiságot is előírhat és amennyiben ennek a szerződés nem felel meg, abban az esetben az a szerződés nem érvényes.


A te esetedben az a lehetőséged, hogy kérsz egy példányt a szerződésből, mivel az téged is megillet.

Ha ezt írásban (tehát általad bizonyíthatóan) kéred, akkor ha nem kapsz a példányból a másik szerződő féltől, akkor az a szerződés, hiába létezik, nem lesz érvényes attól a pillanattól kezdve.

2017. máj. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is tökéletesen így gondolom 3.-as.

Ráadásul közjegyző által hitelesített másolatot szándékozok belőle kérni.


Ha a bérbeadó annyira trehány volt hogy mielőtt hozzám eljött nem áldozott 20ft-ot és 10 percet arra hogy legyen belőle neki kettő, akkor így utólag viselje a közjegyző 2000ft-os költségeit.

Máskülönben nem érvényes a szerződése és az eredeti 3.5 évest kell alapnak tekintenem!


Köszi a hasznos választ. :)

Megerősítetted hogy jól értelmezem a dolgot.

2017. máj. 25. 07:13
 5/5 A kérdező kommentje:

Továbbá az eredeti szerződésben bele írta a bérbeadó hogy úgy emelhet hogy Dec.15-ig írásban értesít! Értelemszerűen ez azt jelentené hogy ha nem ellenzem akkor Jan 1.-ével emelhet!

Ezt a cikkelyt felül lehetett volna írni évközben is ha komplett 2 példányban leszerződünk és az érvényes is!

De nem ez történt!


Így még akár az is kisülhet a dologból hogy mivel a saját szerződését is megszegte így a tavalyi emelés önmagában érvénytelen?!

És akár még visszajárhat ez a 12 havi plusz is amit ugyan kifizettem, de aminek a felvételére így papíron kívül nem is volt jogosult?!

2017. máj. 25. 07:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!