Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van még olyan tv. Ami korlátoz...

EagleHUN kérdése:

Van még olyan tv. Ami korlátozza hogy egy szerződés mennyire lehet egyoldalú vagy hátrányos az egyik félre nézve?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom régen volt ilyen.

Ha pl az egyik fél a másikra próbálta hárítani az összes felelősséget és magának megtartani az összes jogot (és hasznot) tisztességtelen hátrányt okozva akkor támadható volt.

Ez még létezik?

Ha igen be tudnátok linkelni? (Pl a jogtárból.)

Nem tudom miben kellene keresnem talán ptk-s jogszabály? vagy csak valamilyen rendelet lehetett?

Köszi.

(Nem nincs ilyen szerződésem! Nem vagyok bajban! De hivatkozásként használhatnám hogy alátámasszam az igazam egy másik ügyben!)



2017. máj. 23. 09:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem érdemesebb megkérdezni egy ügyvédet, mert itt csak önjelöltekkel fogsz találkozni, akik csúnyán félrevezethetnek.
2017. máj. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egyes azért kértem hogy linkelje valaki ha esetleg találkozott vele és tudja miről írok.

A jogtárakban nincs semmi félrevezetés!

Csak nem tudom milyen kulcsszavak alapján keressem meg.

Mert sem a nevét nem tudom sem a szövegét. Sőt azt sem egyáltalán létezik-e még.

Pedig több ilyen "help" oldal is létezik.


[link]

[link]

[link]

2017. máj. 23. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:
EagleHUN, attól, hogy a problémádat ötször tízszer írod le különféle kérdésekben, nem lesz megoldás. Ezt már régen észrevehetted. Azt is, hogy egy probléma megoldására a legritkább esetben a bíróság alkalmas. Különösen ilyen lényegtelen esetekben (mert ami neked lényeges, másnak nem az). Ha ezt képtelen vagy belátni, előbbre soha nem jutsz.
2017. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Létezik ilyen, igen.

A magyar jogrendben igen magas a szerződési szabadság és ebbe a szabadságba nem szól bele a törvény.

Azonban ha olyan szerződés köttetik, amely csak az egyik fél részére biztosít előnyöket, jogokat, akkor az automatikusan semmis.

Ha olyan szerződés köttetik, amely feltűnő aránytalanságot tartalmaz valamely szerződő félre nézve, akkor az a szerződés bírósági úton megtámadható.

2017. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4-es. Valami ilyesmiről tudok én is. Csak a konkrét törvényt nem találom. Ebben kértem a segítségeteket. Ment a zöld kéz ettől függetlenül.
2017. máj. 28. 08:57
 6/9 anonim ***** válasza:
2013. évi I törvény, új PTK., 4. könyv, Kötelmi jog, ha jól tudom 3. résztől, de nem biztos.
2017. máj. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kösz így már megtaláltam:

2013 évi V. törvény

HATODIK KÖNYV

ELSŐ RÉSZ

I. CÍM

I. Fejezet


:D

2017. máj. 28. 18:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsánat, igen, igazad van :D rosszul emlékeztem, tudtam, hogy kötelmi jog, csak véletlen a családjog könyvének a számát mondtam. De megtaláltad szerencsére. Amúgy nem tudom mire kell a szerződés, milyen célból, de minden gazdasági társaságot a Ptk és a Ctv (2006. évi V törvény) szabályoz.
2017. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Albérleti szerződés.

Csak a tulaj úgy gondolkodik hogy beszedi a pénzt és nem kell érte semmit tennie, sőt még emelne is.

Ezért lesz új szerződés.

(Az albérleti tv. -t már átnyálaztam, ez a kötelmi jogos dolog csak megerősíti a dolgot. )

Ha érdekelnek a részletei arra van másik 2 kérdésem:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__8631..


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__8631..

2017. jún. 1. 16:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!