Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Joga van a rendőrnek lefénykép...

Joga van a rendőrnek lefényképezni?

Figyelt kérdés

Röviden elmesélem a sztorit. Egyik haveromnál aludtunk és megbeszéltük hogy mindenki viszi a gépét mert azokat összekötve játszunk egymás ellen. Így megindultunk négyen éjfélkor az utcán hónunk alatt számítógéppel, monitorral, kábelekkel, billentyűzettel stb.


Megáll mellettünk a rendőr, igazoltat, majd kérdi honnan szereztük a nálunk lévő cuccokat. Nem hitték el hogy miért visszük őket és azt mondták ha nem valljuk be honnan hoztuk őket megy a feljelentés. Mivel igazat mondtunk és nem mondtuk azt amit hallani akartak ( gondolom hogy loptuk vagy fogalmam sincs ) csinált rólunk fényképet a telefonjával, oda állított minket a földre lerakott cuccokhoz és csinált vagy 6-8 fotót. Utána mondta h utoljára kérdezi honnan van, mondtuk h négyünk közül az egyikünké és mondta hogy akkor mondjuk meg otthon hogy a szülők vàrhatják a beidézést.


Meg van a gépről meg minden cuccról a számlája a srácnak szóval ha fel is jelent rendőr tudjuk bizonyítani h a srácé az egész cipelt cucc, de a képpel mi lesz ha tolvajoknak leszünk beállítva?


15-16 évesek vagyunk és kicsit félünk hogy mi lesz ha így tejesen alaptalanul belekerülünk egy komoly jogi dologba? Amúgy nem is szolgálati felefonnal csinálta szerintem a képeket, már ha van nekik ilyen.. Alig volt közvilágítás és vakuval csinált képet, gondolom saját telóval. Mi van ilyenkor?



2017. máj. 30. 21:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és azt hozzátenném hogy azóta kétszer igazoltattak rendőrök kora esti órákban, pedig csak különóràról sétáltam haza iskolatáskával a hátamon. Személyi nem volt nálam 2. alkalommal, azt mondta akkor küldi az ötezres csekket anyáméknak. Aztán miután hatodszorra mondtam hogy mostantól mindig nálam lesz szó nélkül elhajtottak..
2017. máj. 30. 21:18
 2/19 A kérdező kommentje:
Ja, azt is kifelejtettem hogy első alkalommal miutàn oda adtam a személyit kipakoltatták a táskámból az összes cuccot a motorháztetőre. Mivel iskolába szoktam vinni algopyrint azt is kipakoltam, elveszi nézi és kérdezi hogy ez meg mi a f&sz* keres nálad?!? Ezt szoktuk bekapkodni unalmunkban, vagy mivan?
2017. máj. 30. 21:24
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos rendőrök voltak? Elég trollosnak hangzik a viselkedésük...
2017. máj. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
100% hogy rendőrök voltak. Opel Astra rendőrautó meg minden. De amúgy mindig ketten vannak, az idősebb nagydarab szívózik velünk, de van vele egy fiatal kb. harminc egykét éves az sose szól egy szót se csak néz meg keresztetett kézzel áll..
2017. máj. 30. 21:29
 5/19 anonim ***** válasza:
64%

nézd meg ezt a videót, hasznos tanácsok vannak benne:

[link]

2017. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Most ezen mit kell csodálkozni? Nektek is pont éjfélkor kell elindulni ilyen cuccokkal a kezetekben,jobbkor nem is indulhattatok volna...
2017. máj. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Igazad van benne, nem az igazoltatással hanem a fotózgatással volt bajunk..
2017. máj. 31. 01:31
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen fotózhat. Te is örülnél a fotónak, ha valaki más a te gépeddel mászkálna. Sajnos pont mellé fogtak, de gondold bele magad a helyükbe. Persze lehet azon vitatkozni, hogy helyes-e, de jogosnak jogos.
2017. máj. 31. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Persze lehet azon vitatkozni, hogy helyes-e, de jogosnak jogos."


Éppen ez az, hogy nem jogos, de legalább helyes.

A kérdező jogosan háborodik fel, de gondoljon arra, hogy ha ő lenne rendőr és találna néhány tizenévest éjfél körül az utcán, hónuk alatt számítógépekkel, akkor vajon mire tippelne?

2017. máj. 31. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen, teljesen nyílvánvaló, rengeteg ilyet hallani hogy négy fehér tizenéves házakba tör be és tápkábellel és fejhallgatóval együtt lop el számítógépeket.
2017. máj. 31. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!