Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a rendőrnek azt mondom...

Ha a rendőrnek azt mondom nincs nálam a személyim, s motozáskor kiderül még is nálam van, azt mondom nem az enyim, tévedésből más kabát van rajtam s kiderül mégis az enyém a kabát is, a személyi is, követtem el bűncselekményt, szabálysértést?

Figyelt kérdés
Bűncselekmény az lenne ha más személyiével élek vissza netán hamisítom, na de kiderült a személyi az enyém és valódi. Szabálysértés az lenne, ha nincs nálam a személyim. Na de megmotozott megtalálta, s kiderült, hogy nálam van...
2017. márc. 27. 14:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem fog megmotozni. Ha nincs, hát nincs. Azonosításra bevisz az örsre.
2017. márc. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
75%
Hatóság félrevezetése. Ha meg elhiszik hogy nincs nálad a személyid, akkor nagy valószínűséggel bevisznek a rendőrségre és ott azonosítanak.
2017. márc. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én már többször láttam olyant hogy a rendőr elnéző volt s csak szóban figyelmeztette h máskor legyen nála személyi.


Ellenben ha bevisznek s bent kiderül volt nálam személyi a hatóság félrevezetéséért mi jár?

ha a félrevezetés csak szóbeli s nem pl. okirathamisitás.

2017. márc. 27. 14:48
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez nyakatekert história , te cseszinntenél rá . A helyszínen megbírságol vagy bevisznek és ott vágnak meg és kiderül mókáztál zagyváztál valamit rád tudnak verni .
2017. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hatóság félrevezetése


271. § (1) Aki hatóságnál büntetőeljárás alapjául szolgáló olyan bejelentést tesz, amelyről tudja, hogy valótlan - és a 268. § esete nem áll fenn -, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


Tehát ez nem lenne hatóság félrevezetése. Bűncselekményt nem követnél el, viszont magadat tortúráztatnád teljesen feleslegesen.

2017. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

és ha azt mondom hogy jaj most veszem észre hogy ez az én kabátom mégis?

éshogy teljesen meg voltam győződve róla hogy nem az enyim a kabát s így arról is hogy a személyi se a utóbbit meg se néztem?

2017. márc. 27. 16:17
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
akkor meg elvisznek vérvételre is, hogy nincs-e benned valamilyen tudatmódosító.
2017. márc. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
az nem baj, nincs, én anélkül is ilyen vagyok.
2017. márc. 27. 17:07
 9/21 anonim ***** válasza:
27%
Hát, remélhetőleg majd jól pofáncsapnak, aztán többet nem csinálsz ilyet.
2017. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Engem már igazoltattak úgy, hogy nem volt nálam a személyim, melóból hazafelé, csak a belépőkártyám volt nálam. Szépen végigkérdezett minden adatot, aztán leegyeztette a központtal. Utána elengedtek, mert minden stimmelt.
2017. márc. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!