Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tilos nyilvános helyen alkohol...

MarkXXD kérdése:

Tilos nyilvános helyen alkoholt fogyasztani (18 éves kor felett)?

Figyelt kérdés
Beszéltem már erről egy pár ismerőssel, rokonnal, de mindenki mást mondott eddig. Valaki azt mondta hogy csak este, valaki azt hogy nem lehet sem semmikor se, valaki meg azt, hogy lehet akármikor, de óvatosan. Melyik ebből az igaz, vagy hogy működik ez?

2017. máj. 31. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem vagy tisztában a "nyilvános hely" és a "közterület" fogalmával?

Mert egy kocsma vagy egy étterem is "nyilvános hely"! Márpedig ott nem tiltja semmi!

2017. máj. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez így igaz. A közterületekről van szó nem a nyilvános helyekről.

Amúgy meg ezt önkormányzati rendeletekbe szabályozzák.

Általában játszótereken, könyvtárakban, iskola óvoda környékén és más olyan helyeken szokták tiltani amit kiskorúak látogathatnak, de meg kell kérdezni a helyi önkormányzatot.

2017. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1. Tényleg nem voltam tisztába a nyilvános hely fogalmával, mert egy kocsmát, boltot, éttermet stb. magánterületnek gondoltam, úgyhogy köszönöm a felvilágosítást.

2. Mi van akkor tegyük fel, olyan helyről, ami csak maga az utca.Tehát mondjuk egy buszmegállótól 2-3 méterre. Vagy mondjuk megihatok-e egy sört egy kis bolt előtt ahol vettem a sört.

2017. máj. 31. 10:21
 4/8 A kérdező kommentje:
De amúgy tök jó, hogy itt is az a szituáció van, mint a családomon belül. :D Kettőből 2 ember mást mond, úgyhogy még mindig nem tudom melyik a "helyesebb" válasz.
2017. máj. 31. 10:31
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Köztelenül előtte nem de kb 20 méterre tőle már igen. Úgy szokott meghatározva lenni:

Pl.:

A boltban és a bolt 25 méteres körzetében alkohol fogyasztás tilos.

De meg kell nézni a helyi önkormányzati rendeletet mit ír a boltokról. De amúgy 1 sörért nem fognak szólni, de ha leülsz egy ládával és 3 haveroddal akkor már tuti megbüntetnek (ez meg a rendőrtől függ aki rajtakap lehet csak szól hogy menj a fenébe de az is lehet kapsz egy csekket)

2017. máj. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam mást mint az eső válaszadó. Csak helyeseltem amit mondott más megfogalmazásban.
2017. máj. 31. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Közterületen is lehet alkoholt fogyasztani, ha az önkormányzat meg nem tiltotta. Anno a Nyugatinál vettem sört és a boltból kilépve belefutottam két rendörbe, akiktől ezt megkérdeztem (érdemes ilyenkor a jelvényszámra is rálesni és memorizálni), akik azt mondták, hogy az aluljárók kivételével a kerületben lehet alkoholt fogyaszani. Volt ez pár éve. Szóval kerület, önkormányzat válogatja.
2017. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mit számít. A rendőrök úgyis leszarják!

Én a múltkor két szolgálat közbeni rendőrt láttam dohányboltból kifele jönni sörrel a kezükben!

2017. jún. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!