Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit csinál az ilyen ember?

Mit csinál az ilyen ember?

Figyelt kérdés

Aki fölhív telefonon valakit, hogy sértegesse, és azt mondja magáról, hogy ő a sértegetett ember rokona. (És a sértegetett embert meg is tudja győzni, szóval az komolyan azt hiszi, hogy a rokona sértegette.)


Mert, ha egyszerűen személyesen azt mondaná a más nevében telefonáló, hogy a rokon azt mondta rólad, hogy te egy gonosz, rosszindulatú ember vagy, az csak rágalmazás lenne, ha nem mondott a rokon ilyet.


De ha a telefonon kiadja magát a rokonnak, mintha a rokon mondaná a telefonba, hogy akinek telefonál, az egy gonosz, rosszindulatú ember, az nem egyszerű rágalmazás. Az több, mert még csal is, becsapja a hallgatót, hogy a rokon a szemébe vagy inkább a fülébe mondta, hogy milyen ember.


Minek hívják ezt jogilag?



2017. máj. 31. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A jogalkotó is csak ember..
2017. máj. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
MI van?
2017. máj. 31. 21:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt úgy mondják jogilag, hogy nem mondott igazat. A hazugság meg nem büntetendő, ha nem történt komolyabb bűncselekmény. Rokonnak akármikor kiadhatod magad, rendőrnek már kevésbé.
2017. máj. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Biztos vagyok benne, hogy nem csak hazugság.


példa. Fölhívom a nagymamám, hogy én vagyok az unokatestvérem, és azt mondom neki, csak azért hívtam, hogy megmondjam neki, hogy egy gonosz, rossz nagymama.

(attól függetlenül, hogy nekem adott legtöbbet az unokái közül; de nekem az nem elég)

ezután az unokatesó eláshatja magát, még többet kapok.


Hátha így szemléletesebb, érthetőbb.

2017. máj. 31. 23:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!