Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem vezetik be hazánkban...

MIKLÓS18 kérdése:

Miért nem vezetik be hazánkban bűncselekmények listájába a kommunizmus-tagadást, hogyha a holokauszt-tagadás büntetendő?

Figyelt kérdés

#bűncselekmény #kommunizmus.holokauszt
2017. jún. 6. 23:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

"Kádárék is az ötvenes évek végén-szerintem röhej,hogy ezt elhiszik néhányan is!"


Azért nézd meg, hogy ma hány összeesküvés elmélet van, szerintem ehhez viszonyítva nem is annyira elképzelhetetlen számomra.

Hiszen miben is különbözik egy maitól? Számomra nem olyan sok mindenben, a főbb jellemzők megvannak.

2017. jún. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekem nagymamám nem vett rész aktívan a forradalomba, de napokkal előre megjósolta a szovjet támadást és azt, hogy nem kifelé tartanak, csak hát ahogyan mondta "A fiatalok naivak, pont úgy ahogyan én is mikor Horthy bejelentette a fegyverszüneti kérelmét."
2017. jún. 7. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

"Sokat kutatok, a kutatás nálam lételem"


Pontosan mit is kutatsz?

2017. jún. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:

Idézem a kérdezőt:


"a holokauszt nem érintette szerencsére senki rokonomat,a kommunizmus viszont erősen,és többeket tönkre is tet,mert (nem dicsekvésből írom le,de:"burzsoá",mai kifejezéssel felső középosztálybeli volt felmenőim túlnyomó része,..."


???


Mégis mi az amin csodálkozik illetve felháborodik a kérdező? Hiszen önmaga válaszolta meg hogy miért üldözték a rokonait.


Ismét idézem a kérdezőt:


"Azt mondják,hogy ötvenhat nem volt forradlaom és szabadságharc,hanem a Horthysta,1947-49-ben Nyugatra menekült,régi arisztokrácia külföldről finanszírozott lázadása,amikor is főleg szegényebb,vagyontalanabb magyarokat lázadásra bíztattak,azon céllal,hogy a lázadás után,majd hazajöhetnek,és újra visszatérhetnek a politikai hatalomba-és kb.ugyanezt állították Kádárék is az ötvenes évek végén..."


Korrekt.

2017. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

'Mégis mi az amin csodálkozik illetve felháborodik a kérdező? Hiszen önmaga válaszolta meg hogy miért üldözték a rokonait.'


Ha a rokonait kizárólag társadalmi helyzetük miatt üldözték és nem azért, mert elkövettek valamit, akkor mégiscsak érthető a felháborodás.


'Korrekt.'


Mármint mi? Az, hogy 56 nem forradalom volt, hanem horthysta stb. elemek által szított lázadás?

2017. jún. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:

"Ha a rokonait kizárólag társadalmi helyzetük miatt üldözték és nem azért, mert elkövettek valamit, akkor mégiscsak érthető a felháborodás."


A kettő összefügg.

2017. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Tehát a te logikád szerint, ha én beleszületek a közép- vagy felső osztályba, akkor automatikusan bűnözni is fogok.
2017. jún. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
azt nem de büntetést automatikusan fogsz kapni. s a kérdéses válaszoló olvasatában azon nem kell felháborodni ami nyilvánvaló.
2017. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Csak mert nem az alsó osztályba születtem?

Bár a kommunisták eleve kuláknak bélyegezték azt, akinek az ő szemükben több földje/jobb gazdasága volt a megérdemeltnél, függetlenül attól, azt becsületes munkával gondozta, gyarapította. De kreáltak egy bűnbakot, akire lehetett mutogatni, lám ez a mocsok is azok között van, akik ártanak a gazdaságnak, el kell lehetetleníteni.

2017. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

igen pontosan így történt, nem az számított mit tett hanem hogy kik közé tartozott. csak ez nem annyira élesen származás alapján ment hanem osztály alapján. de a kettő között nem volt olyan nagy különbség, ott is elsősorban beleszületni lehetett.


de ez nem csak akkor volt így. 45-ben pl. nagyon sok nácit kivégeztek, akkor is ha valójában álruhás jótevő volt s titokban annyi zsidót mentett amennyit tudott. ott se a tényleges tettek számítottak hanem a hovatartozás.

2017. jún. 26. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!