Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én már kértem a bíróságon...

Ha én már kértem a bíróságon a kapcsolattartás szabályozását, de az apukának úgy nem tetszik és kéri a gyámügyön akkor mi lesz ebből?

Figyelt kérdés
Pénteken voltam panasznapon és kértem a szülői felügyeleti jogot, kapcsolattartás szabályozását és a gyerektartást. Úgy kértem a kapcsolattartás, hogy az apuka csak nálunk láthassa mivel bántalmazott és azt mondták, hogy addig is én mondjam meg, hogy legyen míg nincs szabályozva mivel én nevelem egyedül a gyermeket, én gondoskodok róla, sőt ez alatt az 1 hónap alatt mióta külön vagyunk az ég világon semmivel se támogatta a kicsit. Ez neki így nem tetszik és azt mondta, hogy hétfőn megy a gyámügyre kérni ő is, hogy ne nálunk láthassa.

2017. jún. 10. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

próbálok segíteni, de a szabályozás picit bonyolultnak tűnhet.

Főszabály szerint a gyámhivatal jár el, ha:

- a szülők nem éltek házasságban

- a házasságban élő szülők a házasság felbontása nélkül külön élnek

- a házasság felbontásáról szóló ítélet ( illetve a kapcsolattartást szabályozó bírósági

ítélet ) jogerőssé válásáról számítva több, mint 2 év telt el

- nagyszülői, vagy egyéb személyek kapcsolattartása esetén (ez neked nem kell)

- gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermek esetében

2017. jún. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De akkor most a bíróságon én kértem, az apa meg kéri a gyámügyön akkor ebből mi lesz? Hétfőn telefonálok a gyámügyre, hogy ilyenkor mit szoktak.
2017. jún. 10. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Amennyiben a szülői felügyelet rendezése miatt pert indítottál, a gyámhatóság nem járhat el. A bíróság mintegy megelőzi a gyámhatóságot. :)

2017. jún. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megint én, lemaradt:


[link]

2017. jún. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!