Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elhunyt egy családtag és...

Elhunyt egy családtag és megörököltem egy bejegyzett és egy nem hivatalos fegyvert, olyankor mi a teendő? Eldobhatom, eltüntethetem?

Figyelt kérdés

2017. jún. 12. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Nem hivatalos fegyvert el akarsz tüntetni, és még kiírod a gyakorira is... :-)
2017. jún. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azért írtam egyes szám első személyben, mert így volt egyszerűbb... :D A kérdés pusztán informatív jellegű.
2017. jún. 12. 14:30
 3/9 Andizsuzsi ***** válasza:
6%
Nem hivatalos fegyvert nem tudsz megörökölni. Egyszerűen beviszed a rendőrségre, bejelented, hogy az általad örökölt lakásban / ingóságok között találtad és leadod.
2017. jún. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 kovpet ***** válasza:
0%
Andizsuzsi: ajjaj, ez egy kegyetlenül rossz tanács, ne haragudj. Lőfegyvert tilos megszerezni és birtokolni, tehát azzal, hogy beviszi a yardra, önmaga ellen tesz terhelő vallomást, onnan tagadhatatlan és védhetetlen a lőfegyverrel való visszaélés vádja. Amit szépen rávernek majd, rabosítják és 1-2-3 év után kap egy megrovást miatta jó esetben. Amúgy 2-8 évvel terhelt ez a bcs, tehát lehet rosszabb is.
2017. jún. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Andizsuzsi ***** válasza:
0%

"Lőfegyvert tilos megszerezni és birtokolni, tehát azzal, hogy beviszi a yardra, önmaga ellen tesz terhelő vallomást, onnan tagadhatatlan és védhetetlen a lőfegyverrel való visszaélés vádja."


Ne viccelj már. A megszerezés nem azt jelenti, hogy bemegy egy örökölt lakásba és ott találja.

"15. § (1) A talált lőfegyvert, lőszert (töltényt) a Rendőrségnél haladéktalanul be kell jelenteni. A lőfegyver, lőszer (töltény) átvételéről a Rendőrség jegyzőkönyvet vesz fel. "

2017. jún. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 kovpet ***** válasza:
Hol látod itt, hogy rá kell markolni és közterületen birtokolva becipelni a yardra, hogy nekik kötelességük legyen azonnal megtenni a feljelentést?
2017. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

kovpetnek teljesen igaza van! Hozzá se nyúlj!

De egy kérdést engedj meg T.Kérdező.

Mi van a bejegyzett fegyverrel?

2017. jún. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk. Állítólag be lett dobva a folyóba....

Mint írtam feljebb, nem én örököltem a fegyvereket.

2017. jún. 16. 01:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Ok. Értem, hogy E/1-ben írtad. Én meg azért kérdeztem, mert a kulcsa lehet a "történetnek" az, hogy mi lett a legális fegyverrel!
2017. jún. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!