Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Én tehetek feljelentést a...

Én tehetek feljelentést a nagybátyám ellen ha részegen megverte a mamámat?

Figyelt kérdés
A mama nem szeretne mert szégyelli hogy megütötte a saját fia. Már idős a mama és anyukámmal félünk hogy megint bántani fogja mert egy alkoholista, a saját gyerekeit is üti. Mondtuk mamának hogy költözzön hozzánk de nem akarja otthagyni a házát. Arra gondoltam hogy mondjuk felveszem telefonra hogy a mama beismeri hogy megütötte

2017. jún. 10. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
70%
Tehetsz feljelentést, de ha a mama letagadja, akkor hiába. Ha felveszed a beismerést, azzal sem mész sokra, hiszen még egy rendőrségen tett vallomást is vissza lehet vonni. Nehéz ügy.
2017. jún. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
60%
Természetesen tehetsz. Bár a mama lelkiállapotát is figyelembe kell venni, ha szégyenli, mert őt is berángatják vallomást tenni. Telefonra semmiképp ne vedd fel a beismerést, inkább azt csípd el, amikor bántalmazza mamádat. Akkor már megteheted a feljelentést, akár mamád meghurcolása nélkül is.
2017. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%
Üti a gyerekeit és az anyját? Ezt nem szabad tűrni, mindenképp segítsetek nekik. A feleséggel mi van? A mamának valahogy meg kellene értenie, hogy itt lépni kell.
2017. jún. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Ha más szeme láttára ütötte meg, akkor tehetsz, garázdaság miatt.

Ha senki sem látta, akkor két eset lehet:

- a sérülés 8 napon belül gyógyuló. Ekkor magánindítványos, amit csak a sértett tehet meg, 30 napon belül.

- 8 napon túli: ekkor ugye kell orvosi ellátás, az orvos hivatalból értesíti a rendőrséget, a cselekmény hivatalból üldözendő.


A mami beismerése meg ugye lópikulát sem ér, hiszen az lehet megrendezett is. De még azt sem vennék bizonyítéknak ha a nagybátyád ismerné be neked, amit te titokban felveszel.

2017. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%

#1, #2:

Minek szóltok hozzá olyan témához amihez nem értetek?!

2017. jún. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Élettársa lelépett mielőtt mi odaértünk volna, rá se nézett a mamára hogy mi van vele. Azt nem tudom hogy őt üti-e, mert azt még nem láttam. Tavaly elkapták a rendőrök mert részegen vezetett de nem kapott semmit mert pont az élettársát vitte be szülni. Egyszer meg nálunk pofozta fel a gyerekét, akkor apa meg anya megfenyegette ha mégegyszer ilyet csinál akkor elveszik tőle a kisfiút.

És ha elkísérem mamát az orvoshoz és ott elmondom hogy a fia ütötte meg akkor az belekerül a látleletbe?

2017. jún. 10. 21:39
 7/18 anonim ***** válasza:
59%
2-es vagyok. Oké utolsó, de akkor válaszolj is, ne csak másokat szólj le. Lehetséges, hogy nem értek hozzá, tanácsot próbáltam adni. Te még ezt sem teszed. A mama ha idős, akkor igenis védeni kell a meghurcolástól. Más megoldást kell találni...
2017. jún. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Oké utolsó, de akkor válaszolj is, ne csak másokat szólj le. "

Megtettem.

Én vagyok a "# 4/6 Időpont ma 21:35" is.

2017. jún. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

valószínűleg nem tehetsz feljelentést

ha nem volt olyan erős ez a pofon, hogy súlyos testisértés legyen akkor becsületsértés vagy könnyű testisértés esetéről van szó

ezekben az esetekben nem feljelentés van, hanem magánindítványról van szó és csak a sértett jogosult magánindítványt előterjeszteni

2017. jún. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Tavaly elkapták a rendőrök mert részegen vezetett de nem kapott semmit mert pont az élettársát vitte be szülni."

Ez mondjuk "picit" meseszagú!

:-)


"És ha elkísérem mamát az orvoshoz és ott elmondom hogy a fia ütötte meg akkor az belekerül a látleletbe?"

Jó eséllyel nem kerül bele.

De ha belekerül akkor sincs jelentősége, mert magánindítványt csak a asértett tehet, az orvos pedig csak 8 napon túli sérülés esetén értesíti a rendőrséget - asérülés pedig nyilván nem ilyen, mert akkor már lett volna orvosnál.

2017. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!