Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van valami törvényi jogalap...

Van valami törvényi jogalap arra, hogy visszalépjek egy vásárlástól azonnal a fizetés után?

Figyelt kérdés
Mindenhol előbb kell fizetni, és utánna állítják ki a számlát. Néha előfordul, hogy pl, bankkártyával fizetek, és a számlt nem tudják vagy russzul kiállítani, pedig előtte szóban megígérték. Pl. nem fér ki az elektronikus rendszerükben a nevem, de nekem muszáj lenne, vagy mondjuk áramszünetük van, avgy elírják, vagy egyszerűen nem adom meg az adataimat. Ilyen esetben visszaléphetek a vásárlástól?

2017. jún. 12. 22:25
 1/7 anonim ***** válasza:
14 napon belül bármikor indoklás nélkül elállhatsz. [link]
2017. jún. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

az on-line vásárlásnál van! engem nem ez érdekel,

és kikötések is vannak, pl. éelemiszer, gyógyszer, bugyi esetében nem, engem általában érdekel, ha nem bontottam ki, és azonnal visszaadnám, mert pl. nem képesek a számlát úgy kiállítani ahogy kérem, és én csak azért vásároltam, mert azt hittem a számlát ki tudják megfelelően állítani

2017. jún. 12. 22:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a számla dolog nem elég indok. A teljesítés megtörtént. A cégen múlik, hogy visszaveszik vagy sem.
2017. jún. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Gugu Gabor ***** válasza:
A számlának a nav szerinti formai követelményeknek kell megfelelni, ha pld a nav azt mondja hogy rövídíthetik a neved akkor rövidíthetnek.
2017. jún. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
a nav nem hiszem, hogy erről nyilatkozik, illetve pl. EP-nek vannak szabályai, amiket lehet hogy a NAV szabályoz, nem tudom, de EP amiket kér, azokat a legtöbb helyen nem tudják teljesíteni és ez csak utólag derül ki, ami pedig súlyos ezreket jelenthet adott esetben
2017. jún. 13. 12:17
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébkélnt azt sem értem, az EP számlákat miért kell az EP nevére kérni, miért nem kérehetem a sajét nevemre, én vagyok a vásárló, ez olyan csalásnak tűnik
2017. jún. 13. 12:18
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem, ilyenkor a számla helyes kiállítását követelheted. Ha húzzák a szájukat, akkor kéred az üzletvezetőt, vagy megemlíted, hogy jelzed a NAV-nak, hogy problémák vannak.
2017. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!