Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ez miért nem verte ki a...

Ez miért nem verte ki a biztosítékot az embereknél? "Még nagyobb adókedvezményt kapnak a magyar focisták" Többi lent

Figyelt kérdés

"A törvényalkotási bizottság csütörtökön elfogadta azt a módosító indítványt is, amely miszerint 125 millió forintról 250 millió forintra emelkedik az a bevételi határt, amelynek eléréséig a hivatásos sportolók, edzők választhatják az egyszerűsített közteherviselési hozzájárulás szerinti adózást."


Szóval havi 10 millió ft már kevés?

És rögtön visszamenőleg alkalmazzák:

"A módosítás új átmeneti rendelkezés alapján a 2017. január 1-jétől megszerzett bevételekre alkalmazható "


Tehát júniusban hozunk egy törvényt, hogy januártól még több pénz után kapnak kedvezményt.

Hát én meg majd megmondom a NAV-nak, hogy hoztam egy törvényt: ha kevesebb a bevételem, kevesebbet fogok adózni. :D

A teljes cikk itt:

[link]



2017. jún. 13. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Értsd meg. Vannak munkák, amikre egy társadalom épül, munkások, szolgáltatók, nélkülözhetetlen munkák mint orvos, tanár, ápoló, rendőr, mentős, stb.

Meg van ami a miniszterelnök hobbija, emiatt mindent megkap.

2017. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát de ne viccelj már! A Fidesz a focira épül. Ha nincs nemzeti siker, akkor meg fognak bukni. Andorrával is nagyon rezgett a léc. Egyből felszínre törtek az indulatok, hogy a közpénzért kár volt. Ez nagyon nem vicces. Igenis megérdemlik a focisták a milliárdos életvitelt, mert még a végén demokrácia lesz.
2017. jún. 14. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Azért, mert megérdemlik. Andorra ellen is megmutatta a válogatott, hogy milyen a magyar virtus.
2017. jún. 14. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Oké, hogy elvicceljük a dolgot, de azért nekem inkább sírhatnékom van, hogy miközben a futballba ömlenek a százmilliók (azt hiszem, keveset mondtam), ezenközben emberek tíz- és százezrei dolgoznak közmunkás bérért, meg nettó 84 ezres minimálbérért (már ha van egyáltalán valamilyen munkájuk) - mindezt 500 ft-os gyümölcsárak mellett ("élj egészségesen!")


Rosszul emlékeznék rá, hogy állítólag a politikusok azért vannak megválasztva, hogy NÉPÉRT, az emberek jólétéért dolgozzanak (nem pedig a saját hobbijaikat fejlesztgessék közpénzen)?


Vagy a "mi focink" érzés minden igazságosságérzetet felülmúl?...

2017. jún. 14. 05:23
 5/8 A kérdező kommentje:

És még mielőtt rám sütnétek, hogy biztos nyomoromban irigykedek: nem vagyok sem közmunkás, sem minimálbéres, viszont felháborít, hogy a közpénzzel hogy bánnak.


Épp tegnap hallottam, hogy a futballklubok 74 %-ban közpénzből működnek.


Ez az írás pedig elég sok mindent elmond a mai futballhelyzetről... Még mielőtt elkezdenétek kővel dobálni - nem tudom, mi igaz belőle és mi nem - szóval azért nem 100 %-osan hiszem el... De ha csak a fele igaz, már az is elég nagy baj.

2017. jún. 14. 10:26
 6/8 A kérdező kommentje:

Na, a link meg lemaradt... szóval ez az írás :-)

[link]

2017. jún. 14. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem felqúrta az agyam, de mit tudok tenni?
2017. jún. 16. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Pl. azt, hogy nemtetszésedet fejezed ki.

Meg azt, hogy amit szép csendben, sutyiban megszavaztak, azt közhírré tesszük - hadd tudjanak róla minél többen.

MERT A MI PÉNZÜNKET "VERIK EL" ilyen dolgokra - ahelyett, hogy az egészségügyet, az oktatást tennék rendbe - ami mindannyiunkat érint szinte napi szinten.


Magam részéről felháborítónak tartom, hogy míg régen a sportolók dolgoztak a sport mellett (és nem mellesleg úgy tudom, az Aranycsapat tagjai is), addig ma a focisták szinte 0 teljesítmény mellett hatalmas pénzeket akasztanak le. Nem sajnálnám tőlük, ha lenne teljesítmény mögötte.


Nem tudom, mi az igaz belőle, de most hallottam, hogy az andorrai focicsapat egyik tagja mondta: szívesen fotózkodna tovább, de bocsi, mennie kell, mert megy dolgozni éjszakára recepciósnak egy szállodába.


A magam részéről húznék egy vonalat: pl. csak az lehet főállású focista, aki az NB I első 3 helyezettje (csapat)

Volna nagy tülekedés, hajtás, hogy ne kelljen munkába járni :D

2017. jún. 16. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!