Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nagyobb magyar az akit...

3 napos mákos lecsó kérdése:

Miért nagyobb magyar az akit Trianon idején elszakítottak Magyarországról?

Figyelt kérdés

Azt érzem ,hogy az Erdélyből átjött honfitársaink nagy része úgy gondolja ,hogy ő nagyobb magyar azért mert végigszenvedte mindazt ami Romániában volt és sikerült megőriznie magyar identitását. Én tisztelem emiatt ezeket az embereket de akkor is, új nagy Magyarországot szeretnének pedig itt az Európai unió ami nyitott határokat adott, nem akkora már a szegénység, szinte mindegy már ,hogy hol élsz mi az anyanyelved. De ők akkor is tolják a nagy Magyarországot. Pedig annak már vége, 100 éves történet voltam. Elveszettünk nem is egy, két világháborút és ezek után is ezen rágódni már kész agyrém.

Miért kell ezeknek az embereknek szavazójogot adni, teljesen megérteném a kettős állampolgárságot, hiszen magyarok, szeretnének azok lenni, idegennek érzik magukat ott hozzánk akarnak tartozni és olyan érvekkel jönnek ,hogy a nagyapám meghalt a háborúban a Magyar hazáért ezért nekem jár a szavazati jog, de nem látnak át rajta ,hogy ez csak a kormány szavazatszerzése, most jöhet mindenki azzal ,hogy mit fáj nekem az a pár száz szavazat, de akkor is milyen ország az ahol szavazhat egy másik országban élő, oda adózó ember, más emberek sorsairól, úgy ,hogy ez rá nem érvényesül? Akkor én szeretnék szavazni Ausztriában mert az Osztrák-Magyar Monarchia miatt egyek vagyunk, vagy a szomszéd városban ,hogy ki legyen ott a polgármester, mert mondjuk apám ott segített a városházán gázszerelőként és meghalt, aztán árva lettem volna, elkerültem volna a nagyszüleimhez, szegények lettünk volna, más közegben, kellett volna élnem viszontagságok között, de felnőnék, már jobban menne a szekér és én ezért szavazni szeretnék a másik város polgármester választásán.

Szerintem ezt az egészet nem kéne politikai színtérre emelni, csak civil összefogásokban foglalkozni vele.


Szerintetek?


2016. dec. 28. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerősöm pont az ellentétét mesélte, hogy kevesebbe nézték és megszólták, hogy "mit tudhatsz te, hiszen nem is itt nőttél fel, hanem Szlovákiában."
2016. dec. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tud szavazni így többlet szavazatot jelentenek mellénk.
2016. dec. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
65%

Én egyetértek, szerintem épp olyan magyarok mint a határon belüliek, az állampolgárság is éppúgy megilleti őket, naná!


De a szavazati jog a Fidesz részéről egy undorító mocskosság. A világon senki másnak nem tenném lehetővé csak annak aki 100%-ában viseli is a szavazata következményeit. Nem érdekes, hogy Romániába vagy Angliába ment el. Amíg ott adózik, az ottani kenyeret veszi a boltban, egy másik országban jár kel az utcán, az ottani kórházba viszi a mentő addig ő az én életemről ne merjen szavazni.

2016. dec. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szórványban, kisebbségben a magyar közösségek intenzívebben élik meg magyarságukat. Magyarországon kevésbé foglalkozunk ilyesmivel, természetesnek vesszük a magyar nyelvet, nemzeti hagyományokat, kultúrát. Ha egy hosszabb időt élnél külföldön, lehet te is egy idő után máshogy viszonyulnál a dologhoz.
2016. dec. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Akkor sem szeretnék szavazni az anyaföldem helyzetéről ha nem voltam ott, nem tudom milyenek a kedélyek.
2016. dec. 28. 22:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig kiütést kapok ettől a "ki a nagyobb magyar?" témától. Magyar és kész.
2016. dec. 28. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb egy parlamenti helyről döntenek feltéve ha mind a fideszre szavaz . Ez inkább jelképes dolog kár ezen aggodalmaskodni.
2016. dec. 28. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Kb egy parlamenti helyről döntenek feltéve ha mind a fideszre szavaz . Ez inkább jelképes dolog kár ezen aggodalmaskodni."


Nincs nagy befolyásuk, de így ez nem igaz. 500 ezer külföldi szavazó, az összes 8,5 millió szavazásra jogosult állampolgárhoz képest 6%. Mivel csak a pártlistákra szavazhatnak, így 93 mandátumra van befolyásuk 6%-os arányban, tehát körülbelül 5-6 parlamenti mandátum lenne a 199-ből. Viszont a magyarországi töredékszavazatok, kompenzációk is módosítják, csökkentik az arányt, így mondjuk 3-4-5 lehet reális.

2016. dec. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!