Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltató akkor és úgy...

A munkáltató akkor és úgy dolgoztatja a munkavállalót ahogy akarja?

Figyelt kérdés

A következőre gondolok Van 1-2 ismerősöm akik papíron heti 5x 8 órát dolgoznak.

Bemegy dolgozni majd 6 óra múlva közlik vele,hogy hazamehetsz mert ma már nincs szükség rád.

Ezt eljátszár párszor és behívják cserébe vasárnap,hogy ledolgozza az óráit. Vagy közilk vele,hogy ha szombaton délután 14-ig nem hívunk akkor nem kell bejönni dolgozni.

előző nap közlik velük,hogy akkor holnap ugyan szabadnapod lenne,de be kellene jönni.


Ezt most megtehetik?

Lemaradtam valamiről.Azt hallottam,hogy módosítottak valamilyen törvény és most ezt megteheti a munkaadó.


Az,hogy az embernek nem jó,nem tud tervezni az gondolom őket nem zavarja.



2017. jún. 16. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A munkáltató ma kisisten. Munkanélküliség van
2017. jún. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Van a munkaidőkeret nevű csodatalálmány, ez kb. pont az ilyesféle munkarend lehetővé tételét szolgálja.

Akinek meg nem tetszik és ki meri nyitni a száját, az lapátra kerül.

Ez van... :(

2017. jún. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
állami?
2017. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben tudom a munkavállalási szerződésben kell benne lennie a "mikor" és "hogyan" kérdésekre a válasznak.
2017. jún. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Éjjel nappal egy huszénnégy órába alkalmas állapotba legyél.

És ha hívnak azonnal légy ott.

Van pár ilyen.

Hogy megtehetik? szerintem nem tehetnék meg!

Valami konkrét kikötés kellene hogy legyen.

Volt olyan hogy a férjemmel is közölték, holnaptól kényszer szabi. Majd telefonálunk. Hétvégén eddig még nem kellett bemenni, hogy most van melo.

Frankó a szervezés a cégeknél.

( nálunk volt hogy nem volt meló, és bizony már kb 10 de talán több napot is kivetett a munkáltató a munkásokkal. talán ezért nem lesz konkrét leállás. akinek meg nem kellett az is ki kell vegyen 10 napot egybefüggően )

2017. jún. 19. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha már oda írtad a Munka törvénykönyvét, akkor talán rá is kereshettél volna és kikeresed belőle, hogy mi a rá vonatkozó törvény. Egyéb iránt heti 2 munkanapot kell biztosítani a munkavállalónak, hogy kipihenje magát, de be lehet hívni túlórázni, csak akkor 50% és pihenőnapon 100% túlórapénzt kell nekik fizetni, ilyen szerintem nincs, hogy behívják vasárnapra, hogy dolgozza le az óráit.

Munka törvénykönyvét itt találod:

[link]

2017. júl. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!