Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik környező országban a...

Melyik környező országban a leglazábbak a fegyvertartás, vásárlási szabályok?

Figyelt kérdés
jó azt tudom hogy behozni minden képen illegális még akor is ha külföldön van engedély, de érdekel a téma,
2017. jún. 16. 18:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A Balkánon? A környéken érdekelnek bárkit is a szabályok?
2017. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Ausztria: Bárki* kap pisztolyra viselési engedélyt utcára. Puskát úgy lehet venni a boltban, mint kenyeret. Semmit (!) nem kérnek hozzá, a lőszerhez szintén nem (úgy veszel éles lőszert, mint itt gáz-riasztó töltényt). Mindenféle engedély nélkül (!) vehetsz puskát a boltban úgy, ahogy cukrot vagy kenyeret az élelmiszerboltban.


Csehország: 18 éves kor felett bárkinek* lehet fegyvere. Az utcán viselheti az éles pisztolyát rejtve és puskát tarthat otthonvédelemre.


Szlovákia: 21 éves kor felett bárki* vehet, tarthat és viselhet fegyvert.


*Bárki: Aki nem büntetett erőszakos bűncselekményért, aki elmúlt 18/21 éves, aki letette jogi ismeretekből és a fegyverek kezeléséből álló fegyverismereti vizsgát és aki nem pszichiátriai eset. Ezeket mind teljesíti valaki és lehet fegyvere, erre értettem, hogy bárki.

2017. jún. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
és mondjuk szlovákiában ki lehet váltani engedélyt magyar állampolgárnak?
2017. jún. 16. 20:55
 4/17 A kérdező kommentje:
azt nem értem hogy itt europában és főleg kishazánkban miért nézik ezt olyan szigorúan a világ többi részén sincs belőle nagyobb gond, a liberalizmusba a fegyvertartás nem fér bele?
2017. jún. 16. 21:05
 5/17 anonim ***** válasza:

"és mondjuk szlovákiában ki lehet váltani engedélyt magyar állampolgárnak?"


Nem, állampolgárnak kell lenni. Ha szlovák-magyar kettős állampolgár vagy, akkor igen, de a szlovák állampolgársági minimum.



"azt nem értem hogy itt europában és főleg kishazánkban miért nézik ezt olyan szigorúan a világ többi részén sincs belőle nagyobb gond, a liberalizmusba a fegyvertartás nem fér bele?"


Az "Európában" erős túlzás. Csak néhány országban tilos. Legális Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban, Franciaországban és még sok más helyen legális. Nagy-Britanniában, a Skandináv országokban, Hollandiában, nálunk és még néhány helyen illegális a fegyvertartás.

Nálunk leginkább a félelem az oka. Ugyebár politikusaink nem arról híresek, hogy a mi érdekünk néznék, sőt kimondottan ellenünk hoznak törvényeket. Ugyanúgy, ahogy a kommunista időkben, most is félnek a megtorlástól. Ha ez egy tüntetés eldurvul ( lásd: 2006 ) vagy akár ukrán helyzet lesz belőle. És ha a törvényalkotók félnek, mit tudunk mi tenni? Népszavazás nem lehet erről, azaz semmit nem tehetünk.

2017. jún. 16. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
értem e akor azt mondod ausztriában bemegyek magyarként egy fegyver boltba és veszek egy vadász puskát minden fajta engedély nélkül?
2017. jún. 16. 22:17
 7/17 árokpart ***** válasza:
Éppenséggel lehetne róla népszavazás, de a társadalom problémáját tekintve kétlem, hogy a 200 ezer aláírás egyáltalán összejönne. Teszem azt összejönne, de biztos, hogy nem lenne érvényes jogilag. Még a tavalyi migránsokkal kapcsolatos népszavazás sem lett jogilag érvényes, pedig a kormány mindent egy lapra tett fel érte. Ezért meg nemhogy 4 milliónál több ember nem járulna az úrnák elé, szerintem jó ha kb. 5-600 ezer szavazó elmenne. Függetlenül attól, hogy én is szeretném ha legális lenne, csak reálisan látom a dolgokat azért tűnhet pesszimistának a hozzászólásom.
2017. jún. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
aki gyilkolni akar most is megteheti késsel, kocsival kamional szóval nem lenne több gyilkosság legalábbis nem nagyobb mértékben,
2017. jún. 17. 16:15
 9/17 anonim ***** válasza:
Akkor ne is büntessük a gyilkosságot. Aki gyilkolni akar most is megteheti késsel, kocsival kamional szóval nem lenne több gyilkosság legalábbis nem nagyobb mértékben.
2017. jún. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"értem e akor azt mondod ausztriában bemegyek magyarként egy fegyver boltba és veszek egy vadász puskát minden fajta engedély nélkül?"


Nem. Elég egyértelműen fogalmaztam. Minden országban feltétel az állampolgárság és különböző vizsgák letétele vagy legalábbis érvényes fegyvertartási. Magyar fegyvertartási engedéllyel is vehetsz fegyvert, de anélkül nem. A legális fegyvertartás nem azt jelenti hogy​bemész a boltba és vehetsz fegyvert. Pszichológiai vizsgálat, fegyvertartási engedély szükséges hozzá. Ha ez megvan, bemész a boltba, megmutatod ( mint nálunk cigi vásárlás esetén a fiatalok felmuatatják személyit hogy elmúltak 18 évesek ) és oda adják.

Szóval

Szóval nem, magyarként, fegyvertartási engedély nélkül nem vehetsz külföldön se fegyvert.

2017. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!