Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem értem ezt az esetet a mai...

Nem értem ezt az esetet a mai tényekből. Elkoboztál Marokkóban egy magyartól a drónját. Ö azt mondja miért nem szóltak hogy tilos. Ez nem úgy működne hogy mielőtt belépek egy országba utána nézek az ott érvényes törvényeknek?

Figyelt kérdés
Az már csak hab a tortán, hogy ép most van nagy balhé abból, hogy itt Magyarországon törvényileg szabályozni próbálják a drónhasználatot. Jelenleg itthon is tájékozódni kellene az ép érvényes drónhasználati törvényekről mielőtt reptetünk, nemhogy egy másik országban...
2017. jún. 17. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

A szabályok / törvények nem ismerete nem mentesít a büntetés alól. Ha én nem tudom hogy Franciaországban már 10 ezer forintnyi lopás miatt megbüntetnek, nyugodtan lophatok 50 ezer forintig, mert Magyarországon az alatt csak szabálysértés? Nem.

Ha egy átlag ember megy nyaralni, nem kell átnézni az ország törvénykönyvét hogy mi hogy megy, de vannak bizonyos dolgok, amiknek érdemes ha érint ( autóbérlés, alkohol vásárlás vagy akár a drón használat is ilyen ).


*A francia törvényekkel nem vagyok tisztában, az összeg hasraütés szerű.

2017. jún. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
igen ezt nem értem. azért panaszkodott hogy mikor bement nem szóltak neki hogy nem lehet drónt használni. na de ezer meg ezer dolgot nem lehet vagy másképpen lehet mint a többi x országban. Akkor most az országba belépéskor a hatóságnak ki kellene keresni az illető állampolgársága szerinte ország különbségeit s tájékoztatni az összes törvényről ami különbözik? vagy hogy? Teljesen tanácstalan vagyok attól félek sose fogom megérteni a tényekben leközölt hír egyes tartalmait.
2017. jún. 17. 19:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem, ha Te mész egy másik országba, keresd ki Te az ottani törvényeket mielőtt kimész. Az internet korában ez roppant egyszerű. Ha más országban tudod, hogy drónt akarsz használni, szépen kikeresed az erre vonatkozó jogszabályokat vagy megkérdezel egy ügyvédet.
2017. jún. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ezért nem értem
2017. jún. 19. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!