Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha idén érettségiztem, akkor...

Ha idén érettségiztem, akkor jövő májusig be kell vallanom az adót juliustól, akkor is ha nem kapok munkát addig? Köteles vagyok most adókártyát is kiváltani, vagy az nem kötelező?

Figyelt kérdés
2017. jún. 19. 10:24
 1/6 anonim ***** válasza:
44%

Munkavállaláshoz szükség van adószámra.

Jövedelmet bevallani csak akkor szükséges, ha van adóköteles jövedelmed, de ez esetben be kell vallani azt is ami nem adóköteles.


Pl, ha ösztöndíjat kap egy nappali tagozatos hallgató, akkor nem kell adóbevallást készíteni, ha nincs más jövedelme. Ha dolgozik, akkor viszont az ösztöndíjat is be kell vallani.

2017. jún. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kovpet ***** válasza:

"Munkavállaláshoz szükség van adószámra."


LOL, hogy lenne már? Magánszemélynek igen kevés esetben van szüksége adószámra. Pl ha cég számára adsz ki számlásan ingatlant.

2017. jún. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
aj jaj. úgy tudom 3 hónap az adókártya míg kész lesz. akkor addig nem is lehet állásom, míg el nem készül?
2017. jún. 19. 11:52
 4/6 A kérdező kommentje:
szerintem arról a kötőjelek nélküli adószámról van szó ami magánszemélyek adószáma és az adókártyán vannak. csakhogy nekem olyan még nincs se kártya se szám.
2017. jún. 19. 12:05
 5/6 kovpet ***** válasza:
Az nem adószám, hanem adóazonosító jel. De az meg elvileg mindenkinek van, vagy nem?
2017. jún. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nem tudom, hogy kártyához adják e s az kap aki igényel kártyát, vagy olyan mint a személyi szám s a személyi adataiból generálják s akkor is van ha még nem kapott valaki semmilyen okmányt. a személyi számunk ugyanis a születésünkkor dől el, hogy mennyi. de akkor az adóazonosító számunk is?
2017. jún. 19. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!