Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az erkölcsi bizonyítványt...

Az erkölcsi bizonyítványt kötelező kiváltani ha egy álláshirdetésnél kérik vagy ráér ha esetleg felvesznek?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 26. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem cége válogatja...De nem értem, ez miért probléma számodra, hiszen már ingyenes a kiváltása és 3 hónapig érvényes - ha jól emlékszem rá.
2016. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Ráér.
2016. ápr. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy ráér, van, ahol ez a jelentkezés feltétele...
2016. ápr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Persze, odaírják, hogy feltétel, de ha nem csatolod sem fognak emiatt elutasítani... ilyennel még nem találkoztam. Szóval ráér.
2016. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Komolyabb helyen, ahol felvétel feltétele, kiszórják a jelentkezésed enélkül (én is kiszórom, ami feltétel, annak ott kell lenni). Ha hiteles bizonyítványt kérek, akkor se fogadom el a fénymásolatot.
2016. ápr. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%

Komolyabb helyen nem kérnek a jelentkezéshez erkölcsi bizonyítványt. Ugyanis az ember 10-20 helyre simán jelentkezik egyszerre, és nem túl életszerű, hogy annyi példányban kikéri az erkölcsit, és postázza mindenkinek (főleg, hogy a jelentkezések manapság nem postán történnek).


De ezzel az erővel elvárhatnák azt is, hogy a diplomámat is küldjem be, de eredetiben, vagy minimum hiteles másolatként, mert másképp nem jó. Hiszen, sok helyen diploma a feltétel, kerek perec le van írva.


Szóval ennyit a "komolyabb" helyről, ami inkább csak a hatalmas arc kifejezése. További jó szórást!

2016. ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha felvétel feltétele, akkor az nem a jelentkezés feltétele. :D A felvételnél rendben is van, hogy kérik, sok helyen oda is írják; elég bemutatni, hogy kikérted VAGY jobbik esetben akkor, ha az illetőt kiválasztották.:)
2016. ápr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ezzel az erővel elvárhatnák azt is, hogy a diplomámat is küldjem be, de eredetiben, vagy minimum hiteles másolatként, mert másképp nem jó.


És bizony elő is fordul...


Benyújtandó iratok, igazolások:

 fényképes önéletrajz,

 végzettséget és szakképzettséget, az idegen nyelvtudást tanúsító okiratok hiteles másolata,

 három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány,

 nyilatkozat, hogy a bíráló fórumok a pályázati anyagot megismerhetik.

A pályázatok formai követelményei:

A pályázatokat elektronikusan lehetőleg egy dokumentumba szerkesztve (doc és pdf formátumban) kell a

megadott határidőn belül a megadott címre megküldeni (megengedett méret legfeljebb 20 MB). A pályázat

nyomtatott változatát egy példányban kell a megadott határidőn belül a megadott címre megküldeni.


Én ebből azért estem ki, mert két nappal lejárat előtt olvastam, és nem fogadták el a nem hiteles másolatot.

2016. ápr. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elhiszem, hogy van ilyen tróger hely, de nehogy már ez legyen a "komolyabb". Egyszer nem találkoztam még olyannal, hogy egy jelentkezés kedvéért, ahonnan amúgy is 80-90% eséllyel kiszórnak, elvárják, hogy menjek el hitelesített másolatot készíteni mindenről. De egy ilyenre biztos nem is jelentkeznék, egyrészt aránytalan lenne a ráfordított munka, másrészt a hozzáállásról is sokat elmond, hogy ilyet várnak.
2016. ápr. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!