Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Felmondáskor derül ki hogy az...

Felmondáskor derül ki hogy az összes szabimat kivettem noha nem vettem ki semmit ilyenkor teendők?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha valaki felmond és kéri egyben hogy szabiját adják ki (vagy fizessék ki) és kiderül hogy a céges nyilvántartás szerint legalábbis az összes szabit már kiadták…. Nem adtak még ki semmit egy napot se persze de ott a nyilvántartás és ezzel téma részükről lezárva. Nem adnak ki semmit nem fizetnek ki semmit mert már mindent kiadtak.

Nincs szabis kérvény amit én aláírtam volna nincs olyan bérpapír amin 1 szabis nap is lenne de ez nem érdekli őket. Sőt még az is elképzelhető az itteni viszonyok ismeretében hogy hamarosan előkerül a szabis kérvény is… valami kamu odakapart aláírással ami „én” voltam …

Mi a teendőm ha nem kívánom magam full hülyére vetetni?


2017. jún. 19. 11:33
 1/10 kovpet ***** válasza:
100%

"de ez nem érdekli őket"


Majd a munkaügyi bíróságot fogja érdekelni :)

2017. jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kell a szabis papír... ha az nincs akkor nem vetted ki.


Ami segíthet még:

- Jelenléti ív, akár saját magad által vezetett is,

- Beléptetőrendszer, az jegyzi mikor voltál ott,

- Kamerák.


Ha nem kívánod magad full hülyére vetíteni, akkor egyszerűen mondd meg nekik, hogy ennyi szabdi van, ennyit fizessenek ki. Ha ez nem teljesül akkor találkoztok a munkaügyi bíróságon, ami neked feltehetőleg nem kerül semmibe (költségmentesség igényelhető, ha a fizetésed nem éri el a két évvel ezelőtti nemzetgazdasági átlag kétszeresét), nekik viszont annál többe.

2017. jún. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Kell a szabis papír... ha az nincs akkor nem vetted ki. "


És mi van ha ma még nincs de holnapra "lesz" láttam és hallottam már ilyet.

Akkor meg lehet felkérni írásszakértőt hogy a kamu szabis ívről bizonyítsa hogy kamu...

2017. jún. 19. 13:43
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Munkajognál elég sok eltérő dolog van a bizonyítás tekintetében. Kb a munkáltatónak kell bizonyítania, hogy ténylegesen kivetted a szabadságod, elvégre erre szolgál a papír is, mely nagy bizonyító erejű, de nem bizonyít feltétlen. Ha meghamisítják sincs probléma, kérj egy másolatot és okirat hamisítás miatt feljelentést kell tenni ismeretlen tettes ellen.
2017. jún. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, és még egy dolog, a szabadságos papír elvileg sorszámozott, ergo nem lehet csak úgy beleböfögni a tömbbe, azt kronologikus sorrendben kell vezetni. Szóval ha nem fektettek energiát abba út közben, hogy folyamatosan hamisítják, hamisították a szabis tömböt, akkor kizárt, hogy ilyet tudnak produkálni. Ha tudnak is, kell lennie egy másik példánynak nálad (egyik benne marad, a másikat megkapod).
2017. jún. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

semmiféle szabis tömb nincs ennyit biztosan tudok se nekem se senkinek a cégnél vannak A4-es papírok és rajta KÉZZEL (igen,a XXI. sz-ban KÉZZEL) feljegyezve hogy Kovács Pistike van neki 25 napja kivett belőle 5-öt márci 20-25 közt... és ez így megy.

Magát a szabis lapot senki se láthatja az hétpecsétes titok senki se tekinthet bele még kifejezett kérésre sem nem kell semmit aláírni azt a főnök "kezeli " és azt hazudik oda amit akar.

Ez itt így megy.

2017. jún. 19. 16:44
 7/10 A kérdező kommentje:

szóval tán el se hiszi senki de igaz semmiféle "szabis tömb" nincs soha nem is volt.

soha senkinek szabis kérvényt nem vettek el adtak vissza soha senki kezébe olyan dokumentum nem került még ami azt igazolná hogy egy napot is kért és kapott.

itt nem kell aláírni semmit. bérpapíron nyoma sincs a szabiknak senkinél.

2017. jún. 19. 16:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég annyit mondani majd a munkaügyi bíróságon megbeszéljük. Rögtön rá fognak jönni hogy van még három és fél hónap szabid.
2017. jún. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Már ezen túlvagyok már ügyvédi levél is ment hogy rednezzék az ügyet vagy bíróság... válaszra se méltatták.

Egyáltalán nem ijedtek be, bírósági beadvány megvolt tárgyalás már csak ősszel... addig meg a nagy semmi.

Mivel munkaügyi per van belengetve minden kifizetést felfüggesztettek még azt se adják oda amit amúgy odaadnának....

megérte... már most...

2017. jún. 21. 16:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Még jobban maga alatt vágja a fát a munkáltató. Nem Te vagy a "full hülye", hanem ők. :)
2017. jún. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!