Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha GYED-ről visszamegyek...

Ha GYED-ről visszamegyek dolgozni, de először csak a felgyűlt szabimat veszem ki (kb.2 hónap), akkor már 1 hónap után kirúghatnak? Vagy ténylegesen dolgoznom kell 1 hónapig ehhez?

Figyelt kérdés
2008. nov. 24. 13:06
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Amennyiben a szabadságodat töltöd akkor is a munkáltatód rendelkezésére kel álljál. Ismerek jó pár embert akinek pl szabadságról kellett bemenni dolgozni,mert behívták.

Szóval igen kirúghat.

Nekem anno azt tanácsolta a munkaügyesünk, hogy kb 5-6 naponként szakítsam meg 1-2 hét táppénzzel. Így hosszabb ideig tartott a még plusz otthonlétem és nem rúghattak ki.

Nekem azért tanácsolták,mert a másodikat terveztük és nem lehetett tudni,hogy meddig lesz munka helyem. Így sikerült onnan eljönnöm a másodikkal is GYED-re.

2008. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Még annyi ha jól tudom 10 nap egybe függő szabi után mondhatnak fel.
2008. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2006.01.01-től a felmondási tilalom csak a GYES folyósításának idejére vonatkozik.

Ez azt jelenti, hogy sajnos akár az első munkanapodon kirúghat. A szabadságot kifizetheti, vagy elrendelhet mondjuk 60 nap felmondási időt, amit nem kell ledolgozni.

A betegállomány alatt viszont nem mondhat fel.

2008. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Ha Te Gyedről mész vissza, akkor felmondási tilalom alatt állsz még 1 évig, a GYES folyósításának végéig+30 nap. És mindenhol ki szokták adni a felgyülemlett szabit, addig kell a gyerkőcödet beszoktatni a bölcsibe.
2008. nov. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha gyesen leszel és úgy veszed ki a szabidat akkor a gyes végéig felmondási védelem alatt állsz plusz még a gyes lejárta után 30 napig. Aztán lesz ami lesz.

Amúgy azért a szabit általában rendesen ki szokták adni, nem hívogatnak be róla, hacsak nem vmi sürgős dolog van. Ezért is kell, ajánlott jó előre szólni hogy mikor szeretnél visszamenni, szabit mikortól, munka utána mikortól lenne, hogy képben legyetek mindketten.

Általában ez idő alatt szokták a gyereket beszoktatni a bölcsibe. Ennyi azért elég szokott lenni.



De ha mondjuk csak a gyes lejárta után vennéd ki akkor a szabid napjai beleszámítanának a 30 napba, persze ha több a szabid mint 30 nap akkor kapsz még pár napot ajándékba.

Aztán már a munkáltatón múlik. De mondom ez utóbbi akkor van ha gyesről mennél, ha esetleg olyan olvasná.

2008. nov. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!