Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy 2012-ben elkövetett...

Egy 2012-ben elkövetett szerzői jogsértés elévült már?

Figyelt kérdés
Gyanúsítottként hallgattak ki, mert 2011-től 2012 szeptemberéig üzemeltettem egy online rádiót. Épp azért hagytam abba, mert nem akartam konfrontálódni senkivel sem, annyian meg nem hallgatták, hogy megérje befizetni a jogdíjat. Töröltem a weblapot meg mindent, felhagytam az egésszel. Soha sem írt egyik szerzői jogkezelő szervezet sem, gondoltam ennyivel megúsztam. Aztán derült égből villámcsapásként idézést kaptam gyanúsítottként, kihallgattak és megvádoltak több mint 200 ezer forintos kár okozásáért. Házkutatást tartottak a streaming szolgáltatónál, és előkerültek a gépéről az adataim és az, hogy mettől meddig vettem igénybe a szolgáltatást a rádióhoz. Most keresek ügyvédet. Csak egy a bökkenő, hogy azóta már a közigazgatásban dolgozok, védett állományban. Párom a napokban szülni fog, most marhára nem jönne jól, hogy elvesztem emiatt a munkámat + meg is hurcolnak. Amúgy bizonyítékot nálam nem találnának - az a gép amiről csináltam már rég elektronikai hulladékként végezte, P4-es gép amúgy. Most mire számíthatok?

2017. jún. 19. 12:31
 1/6 A kérdező kommentje:

Plusz: nem azt kéne ilyenkor rommá büntetni, aki táptalajt adott ennek? A rendőr mondta, hogy 200-on felül van az ügy gyanúsítottjainak a száma, azaz a szolgáltató anélkül adott el tömegesen ilyen szolgáltatást, hogy meg sem kérdezte, hogy "hé, amúgy legálisan csinálod?"


A kihallgatáson nagyon kikérdeztek, hogy ismerem-e személyesen a szolgáltató akkor vezetőjét, és hogy neki fizettem-e a havidíjat. Az ő gépéről kerültek elő az adataim.

2017. jún. 19. 12:34
 2/6 Sulek Péter ***** válasza:

Szoftver illetve szerzői jogok elévülése

[link]

2017. jún. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elszomorítani, de ha már gyanúsítottként vagy elővéve, akkor az tuti, hogy nem úszod meg.

Te írod, hogy 2012 szeptemberéig csináltad, most 2017 júniusa van, a minimum elévülési idő öt év, tehát 2012. szeptemberében indult az elévülés és idén szeptemberben járt volna le.

A te helyzetedet bonyolítja, hogy meg vagy gyanúsítva, ez alapból megakasztja az elévülést, tehát most újraindul az öt év, addig pedig biztos, hogy lesz bírósági ítélet az ügyben.

Külön csavar, hogy te 2011-12-ben csináltad, akkor még az 1978. évi IV. törvény az előző Btk volt hatályban, ami szerzői jogsértésekre szigorúbb volt mint amostani 2012. évi C. törvény.

Meg az értékhatárokat is emelték 2013-ban, azóta nagy vagyoni hátrány alsó határa félmillió, de azelőtt kétszázezer volt, tehát te az akkori törvény szerint ha jól csalódom nagyobb vagyoni hátrányt okoztál, teát nem a legenyhébb kategória vagy.


Sajnálom, börtönbe nem fogsz kerülni, de ezt nem úszod meg.


Ettől függetlenül javaslom, hogy keress egy ügyvédet, aki átnézi a papírjaidat, meg az egész ügyet és tanácsot ad, meg szükség esetén jogi képviseletet.

2017. jún. 19. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Még valami: pusztán az, hogy igénybe veszek egy ilyen szolgáltatást, elég bizonyíték? És ha nem adok zenét? illetve privátban streamelek otthonról valamit? Mert ilyenre is használtam. Valamint ilyen ügyről még senki sem tud... Mert ha tegyük fel csinálsz egy rádiót, nem fizetsz jogdíjat, megtalál a ProArt akkor figyelmeztet, hogy légyszi 8 napon belül rendezd az Artisjus-Mahasz szerződést és nem lesz gond. Ergo visszamenőleg akkor sem szivatnak meg! Most akkor hogy van ez? Fontos, hogy nekem ebből bevételem nem volt.
2017. jún. 19. 14:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát attól, hogy bevételed nem volt, az egy dolog itt éppen.
2017. jún. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ha a cselekmény elbírálásakor hatályban lévő új büntető törvény szerint a cselekmény már nem bűncselekmény, vagy enyhébben bírálandó el, akkor az új büntető törvényt kell alkalmazni."


Ez szerint ez már _nem jelentős_.

2017. okt. 17. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!