Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Apám 20 éve 40%-os rokkantnyug...

Apám 20 éve 40%-os rokkantnyugdíjas, most megkapta a 60-at. Azt mondja, hogy kapott egy levelet amiben 29 700 Ft helyett 41 800 Ft lesz a járadéka és 2012-től visszamenőleg megkapja a különbözetet. Léteik ilyen?

Figyelt kérdés
A távolság miatt még nem olvastam a levelet. Pár nappal később kapott még egy levelet amiben az áll, hogy a járandósága csak 30 600 Ft lesz és nem kap visszamenőleg semmit. A nyugdíjhatóság csinál ilyet, hogy ilyen szinten változtat egy héten belül?

2016. jan. 19. 20:40
 1/5 anonim ***** válasza:

A levelek tartalmának ismerete nélkül nem lehet mondani semmit.

Azért annyi logikai bukfenc van benne, hogy miért adnának visszamenőleg különbözetet, amikor MOST kapta meg a 60%-ot?

2016. jan. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Anyám 46%-os rokkant, nem rehabilitálható.

A 81.000Ft-os rokkantnyugdíjat megfelezték (már régen), fellebbezés után kapott 300Ft-tal többet.


Ja és még a rokkannyugdíj eltörlése előtt 60%-os rokkant volt (nem kenőpénzzel, hanem ténylegesen), de azóta csak romlott az állapota, mégis valahogy egészségesebbnek minősítették.

Hogy kevesebb pénzt akarnak rájuk költeni egyre egészségesebbek lesznek a nyomorékok is.


5 év múlva szerintem makkegészségesnek fogják megállapítani.


Szóval 46%-ra 42.00Ft/hó.

Ezek után szerintem bármit megcsinálhat.

2016. jan. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
300 ezer forintbo azér nem nehéz megéni enyire ne lehesetek már telhetösek!!!
2016. jan. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

magyarul is leírnád a mondanivalód?

köszi!

2016. jan. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Jóva elit jampi vagyol te értyük.. -.-
2016. jan. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!