Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 2 db figyelmeztetést kaptam...

2 db figyelmeztetést kaptam egy napon belül koholt vádak alapján. Ezzel felmondásra kényszerítettek. Bizonyíték nincs ellenem. Ezért szeretném őket rágalmazásért, becsületsértésért feljelenteni. Mik az esélyeim?

Figyelt kérdés
A figyelmeztetéseket egy olyan ember adta ki és írta alá aki jelen sem volt azon a napon mivel szabadságát töltötte. A munkaterületen pedig kamerák vannak.

#rágalmaztak #fenyegettek
2017. jún. 22. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha kamera felvételek vannak róla, a szemtanú hazudik és ott sem volt és tudod bizonyítani hogy nem tettél semmit, van esélyed.
2017. jún. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kamerafelvételek mit mutatnak?

Ha semmi szabálytalant, akkor érdemes munkaügyi perben vitatnod a felmondás jogosságát.

Ha viszont a felvételek ellened szólnak, akkor mindegy, hogy az illető, aki aláírta a figyelmeztetést, ott volt-e aznap. Utólag is megnézhette a kamera felvételeit.

2017. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hogy tiszta legyen. Azért kaptam figyelmeztetést mert megvádoltak, hogy hanyagul dolgoztam, takarító vagyok. Minden be van kamerázva de felvételük nincs ellenem, hogy is lenne hiszen én végeztem a dolgomat.
2017. jún. 22. 16:37
 4/6 anonim ***** válasza:

Az hogy munkahelyen azt mondták hogy rosszul takarítasz nem rágalmazás.


Amúgy szerintem hagyd a fenébe az egészet. Nem nyerhetsz vele annyit amennyi pénz, idő és energia rámenne a dologra. Keress másik munkahelyet, te is jobban jársz ha nem ilyen hülyék között leszel.

2017. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-esnek van igaza, hagyd a pic*ba!
2017. jún. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Praktikusan én is egyetértek 4-essel és 5-össel.


Ugyanakkor tudd: ha alkalmazott vagy, a felmondást meg kell indokolniuk. Ha az indoklás nem igaz, akkor munkaügyi pert indíthatsz, amit ha megnyersz, akkor kötelesek visszahelyezni állásodba. Az más kérdés, hogy utána biztos, hogy igyekeznének olyan körülményeket teremteni, hogy ne tudd megfelelően elvégezni a munkádat, tehát legyen ürügy a kirúgásodra. A munkaügyi perednek híre is mehet, és utána más cég esetleg nem szívesen alkalmaz, mert nem szeretik a jogait érvényesítő embert. Arról nem is beszélve, hogy a tárgyaláson ott lesz a cég jogásza (vagy felkért ügyvédje), aki úgy csűri-csavarja a nyilvánvaló tényeket, hogy a fehérből fekete, a feketéből fehér legyen. Jogban nem jártas egyszerű emberként nagyon nehéz ilyenekkel felvenned a harcot. Ha pedig te is ügyvédet fogadsz, az megint költség.

Szóval, hiába a törvény, legjobb mégis elmenni és normális céget keresni.

Esetleg gondold végig, mi lehetett a kirúgásod oka:

1. Kellett valakinek a te állásod?

2. Személyes ellentét?

3. Főnököd idegbeteg és így vezeti le a feszültségét?

Ez segíthet abban, hogy legközelebb olyan helyet találj, ahol nem történik veled ilyen.

2017. jún. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!