Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Minden emberi jog a természetb...

Minden emberi jog a természetből fakad?

Figyelt kérdés

Az egyik legnyilvánvalóbb jog véleményem szerint az, hogy emberek között nem lehetséges diszkrimináció, ugyanis mindannyian a homo sapiens species kategóriába tartozunk, és nincsen olyan biológiai különbség a fekete, fehér, arab, keresztény, nő, férfi, meleg, hetero, kínai, afrikai, bennszülött és civilizált ember között, ami miatt akármelyik előbb felsorolt csoport valamilyen módon előjogot formálhatna.


Az ENSZ emberi jogi rendszere azonban foglalkozik a kisebbségek jogaival, az önrendelkezés alapelvével, neveléshez, oktatáshoz való jogokkal.


A kérdésem tehát valami olyasmi lenne, hogy van-e olyan emberi jog ami nem természetjogi megközelítést tükröz, hanem inkább pozitivizmust és ha igen akkor milyen érvelésen alapul?



2017. jún. 25. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Jog a jogszabályból fakad. Ezt azért mondom, mert pl a majomper esetén, nem volt joga egy tanárnak Darwin elméletét tanítani az iskolában, mert a település rendkívül egyházi szellemű volt, és a rendelet, amit kiadtak, nem engedélyezte, csak azokat, amiket Isten vall. Eszerint csakis azt taníthatta, hogy Isten teremtette az embert. Pedig a természetből eredendően megmagyarázható, hogy a darwini evolúció igaz.


Szóval nem pontosan a kérdésedre válaszolnék, inkább csak hozzászólnék, hogy nem minden joggal kapcsolatban mondható el, hogy a természetből ered.

2017. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Szóval nem pontosan a kérdésedre válaszolnék, inkább csak hozzászólnék, hogy nem minden joggal kapcsolatban mondható el, hogy a természetből ered."


Szerintem ez egyértelmű, de az emberi jogok kifejezetten olyan jogok, melyek természetjogi alappal rendelkeznek.

2017. jún. 25. 14:28
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
millió jogszabálz van és alegtöbbnek köze nincs a természethez. Van amelyiknek van mondjuk a szabadsághoz való jog boldogságra való törekvés jog az amerikai alkotmánzban fegzvertartási jog a harmadik itthon ilyen nincs. Ott van a code civil minden ember egyenlõ szabad vallásgzakorlás joga... de ezek is változhatnak. Abszolút nincs minden jog a természethez kötve.
2017. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
aztán a természet jogilag itthon csak egz feleséged férjed lehet a természetben akárhány
2017. jún. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

"Pedig a természetből eredendően megmagyarázható, hogy a darwini evolúció igaz."



Megmagyarázni ugyan megmagyarázható, de attól még nem lesz igaz.

2017. jún. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kis János: Vannak-e emberi jogaink

Jospeh Raz: Emberi jogok megalapozás nélkül


Hajrá!

2017. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Elso vagyok. Nem azt mondtam, hogy nincsenek természeti alapjai az emberi jogoknak. Te most csak megfordítottad, mert azt mondtam, hogy nem minden emberi jognak van természeti alapja. Szoval ezt most nem ertem minek irtad 😃.



Masik válaszoló!


Igazad van, attól, hogy megmagyarázható meg nem igaz. Kihagytam egy fontos szót, miszerint "mivel megmagyarázható, feltételezhető, hogy igaz." De nem biztos. De ennek a mondatomnak nem sok koze volt a kérdéshez, ezt a példa miatt irtam le(majomper).


Utánam is jok írtak. Nem minden emberi jognak van természeti alapja, de van olyan, melynek igen.

2017. jún. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
59%

Léteznek un. abszolút jogok, pl. az élethez való jog. Ezek a természetből fakadnak, attól függetlenül, hogy nem mindig jutnak érvényre.

És léteznek olyan jogok, melyekhez szükséges egy feltételrendszer megléte. Pl. a haszonélvezeti jog, mivel ahhoz szükséges egy ingatlan is.


A legtöbb jog ugyanakkor művi, kreált és csak bizonyos viszonyok, vagy feltételek megléte esetén érvényesülnek.

2018. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!