Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetek egy céget, ha...

Feljelenthetek egy céget, ha az hazudik, félrevezet?

Figyelt kérdés
Állást ajánlottak, volt telefonos elbeszélgetés is. Azt ígérték, hogy 10 napon belül válaszolnak, akkor is ha nemleges a válasz. Bőven lejárt a tíz nap.

2017. jún. 27. 17:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy érzed tudsz olyat róluk aminek van büntetési tétele is akkor érdemes. De annak, hogy nem szóltak vissza nem hiszem hogy lenne törvényesen megtorolható, büntethető aspektusa, akkor meg minek izmozni.
2017. jún. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Elég kezdő lehetsz, ha még bedőlsz az ilyen "majd hívjuk" dumának. Szokjál hozzá, a cégek 99%-a ezt fogja csinálni. Nem, nem bűncselekmény.
2017. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2


Sajnos jellemző, hogy semmi reakció, de most beígérték! Mondták volna azt, hogy majd hívunk, ha kellesz... De nem, inkább hazudtak. Mocskos banda.

2017. jún. 27. 18:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem irtal ala semmilyen szerződést amiben benne van hogy kötelező hivniuk akkor semmitsem csinalhatsz
2017. jún. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha nincs írásos nyoma, felejtsd el.
2017. jún. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
14%

Szóban is lehet szerződést kötni, csak szolok. Reprodulkalhato is, hiszen a telefonbeszélgetést le lehet kérni.


Attól függ, hogy "mennyire" beszeltetek errol. Megegyeztetek-e abban, hogy mindenféleképpen keresnek majd. Ha igen, akkor szerződésszegés, ami mar további következményekkel jar.

2017. jún. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A "majd hívjuk", "pár napon belül visszahívjuk", és ezek variánsai azt jelentik, hogy le vagy pattintva.

Minden cég ezt csinálja, nem csak álláskeresés esetén. Ez amolyan finom lerázás. Feljelenteni nem jelentheted fel őket. Ez nagyon kevés ahhoz, főleg hogy papír, szerződés sincs gondolom.

2017. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
De,szerintem följelentheti,csak nem lesz semmi következménye. Ez nem egy komoly bűneset, aminek utána kéne járni, hogy most megsértették valakinek az önérzetét. Akkor meg a gyerek is följelenthetné a szüleit a Húsvéti nyuszi kapcsán. Kiröhögnék, vannak ennél fontosabb ügyeik. Ez nem bűnözés. De amúgy nem kötözködésből, de tényleg ezt gondolom.
2017. jún. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom miert kaptam 49%-ot, amikor a hatályos Ptk. szerint irtam le az estet.


Ugyanolyan érvényes es hatályos a szobeli szerződés is, mint az irasbeli. Nem tudom miert lettem lepontozva.

2017. jún. 28. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen, de kötve hiszem hogy itt történt szerződéskötés akár szóban akár írásban. Egyszerűen csak megígérték neki hogy válaszolnak. Persze csúnya dolog hogy ezt nem tartották meg, de emiatt jogi úton nem nagyon lehet fogást találni rajtuk. Ha pedig van valamilyen szerződés amiben meg van határozva a 10 napos válaszadási határidő, akkor arról is tudnia kéne a kérdezőnek, hogy mi a teendő szerződésszegés esetén.
2017. jún. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!