Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magánterület sértés?

Magánterület sértés?

Figyelt kérdés

Bicikliztem egy tóhoz ahol elötte nem jártam, és nem is tudtam róla semmit, de egy olyan uton mentem be ahol semmi tábla és figyelmeztetés nem volt, szabadon bárki bemehet. 2 órát ott biciklizem körbe, sehol egy lélek ami gyanús volt szombaton egy ilyen tónál, de tetszett, csináltam képeket. Biciklizem tovább a tó mellett és megláttam egy bejáratot lánccal keresztbe lezárva és egy tábla középen olvashatóan kivülröl: "Magán terület, belépni, fürödni tilos!" . Ott fogtam a biciklimet és ki is mentem. Nem volt szándékos ugye, nem ismertem a helyet elötte, azthittem szabad tó bárkinek, nem volt figyelmeztetés ott ahol betekertem.


A kérdésem igazából az, hogy szerintetek a készített képeket feltehetem a netre? Mert nagyon jók, müvészi képek. De nem akarok szarba kerülni, mert lefotóztam a tavat ami elvileg magánterület és valaki olyan meglátja neten.


2017. júl. 1. 19:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha magánterület, akkor az összes ki- és bejáratnál ott kell lennie a táblának. Valamint egy kerítés vagy ilyesmi sem árt, sorompó meg hasonlók. Ha nem mentél át a láncon, akkor nem szegtél törvényt.
2017. júl. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kovpet ***** válasza:
Felteheted.
2017. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!