Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A felmondási idő miatt gyakorl...

A felmondási idő miatt gyakorlatilag lehetetlen munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés
Sokadjára fordult elő, hogy a HR-es még interjúra sem akart behivni, miután megtudta, hogy jelen pillanatban is van munkám. Gyakorlatilag szóba se állnak az emberrel sehol, hogyha épp dolgozik valahol? Ez a felmondási idő miatt lehet?

2017. júl. 2. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha jo tudasod van, akkor ez nem akadaly.
2017. júl. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Normális cégeknél nem így mennek a dolgok.


Én, már akkor aláírtam az új munkahely szerződést, amikor még volt munkaviszonyom és felmondási idő alatt sem álltam.Közvetlenül utána kezdtem meg a felmondási procedúrát.

2017. júl. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyszerűen amiatt is lehet, hogy azonnali kezdéssel keresnek valakit, nem csak hónapok múlva.
2017. júl. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tgt ***** válasza:
3 hónap a felmondási idő, nem?
2017. aug. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én ahol voltam egy hete felvételizni, oda 5 embert keresnek. Mondtam amikor elbeszélgetés volt hogy nekem már előre szóltak hogy akárki leszámol kérni fogják tőle a felmondási idő ledolgozását, mert ott már nagyon fogynak az emberek, és nagyon nehezen van utánpótlás. Amikor ugye megvolt a felvételi az új helyemen ott mondta nekem a felvételiztető hölgy hogy ez ne jelentsen akadályt mert náluk is szinte folyamatos a "vándorlás" és mivel olyan munkakört pályáztam meg ahol ez szintén jellemző, plusz így is van náluk nem egy, nem kettő olyan ember aki már a felmondási idejét nyomja és az ő helyükre is kell valaki. Nekem azt mondta a hölgy hogy adjam be a felmondást, dolgozzam le, és amikor már minden lezajlott, és a papírokat is megkaptam akkor hívjam fel és egyeztetjük a továbbiakat.

Meg van egy haverom aki olyan helyre ment felvételizni ahol nincs akkora munkaerő hiány még és neki is mondták hogy megfogják várni hogy ledolgozza a felmondási idejét.


ezek miatt kár idegeskedni. Ha meg tényleg olyan hely van ahol nem várnak ennyi időt, akkor is érdemes lenne elvállalni egy olyan apró munkát amivel elvagy ameddig nem találsz jobbat, és akkor már azonnali hatállyal letudnál lépni ha próbaidőben vagy.

2018. jan. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!