Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hatástalanított lőszert...

Hatástalanított lőszert szabad otthon tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon rajongok a haditechnikáért és azon gondolkoztam,hogy hatásstalanított töltényeket gyűjtenék. Van valami szabály róla? Esetleg szabad-e?

2017. júl. 2. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Mért ne szabadna?

Amúgy nekem vagy húsz éve porosodik a padláson éles is. A kutya nem foglalkozik vele.

2017. júl. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm. Esetleg nem tudod honnan lehetne venni? pl. .50 caliberest.
2017. júl. 3. 11:24
 3/3 kovpet ***** válasza:

Kérdező: igen, szabad. Fegyvermester tud hatástalanítani, bár nem tudom, hogy vállal-e ilyet.

Mivel nem számít jogilag semminek, így akár ebayről is vehetsz, de arra vigyázz, hogy a magyar jogszabályok szerint kell legyen a hatástalanítás, az nem elég, ha nem lehet elműködtetni a lőszert. Pontosat nem tudok, de a lőport tuti el kell távolítani és a csappantyút is el kell működtetni.


Első:

"Amúgy nekem vagy húsz éve porosodik a padláson éles is."


Ez 2-8 év a sitten, tehát én a helyedben nem híresztelném ennyire. Magától persze nem derül ki, így nem is keres meg senki, de ha egyszer kiderül, akkor járhatsz bíróságra jó ideig.

2017. júl. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!