Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elváltunk a férjemmel, és én...

Elváltunk a férjemmel, és én kaptam meg a ház kizárólagos használati jogát. A férjem viszont sokszor ki-be járkál akkor is ha nem vagyok otthon. Lecseréltethetem a zárat?

Figyelt kérdés

#válás #kizárólagos használati jog
2017. jún. 15. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha Te kaptad meg a kizárólagos használati jogot, akkor miből.gonsolod, hogy nem cserélheted le? Kérlek válaszold meg.
2017. jún. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Megengedem neked, ha ez hiányzik..
2017. jún. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lecserélheted!!!!!!!!! Hiszen tiéd a kizárólagos használati jog
2017. jún. 15. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

én úgy tudom, hogy a ptk-ban az van, hogy ebben az esetben a lakásban maradó házastársat a bérlő jogállása illeti meg.

Éppen ezért a válasz a ptk. lakásbérletre vonatkozó részében kell keresni. Ott pedig az áll, hogy a bérbeadó ellenőrizheti pl: a lakás állapotát. Tehát joga van bizonyos esetekben oda belép.

2017. jún. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
×pontosabban a bérlő jogállás ebben az esetben illeti meg: ha bírság házastársat a másik házastárs kizárólagos tulajdonában vagy haszonélvezetében álló lakás kizárólag használatra jogosítja fel
2017. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Részletkérdés, hogy bérlői viszonyként, vagy "rendes" módon gyakorolja a kizárólagos lakáshasználatot. Mindkét esetben ellenőrizhet a tulaj. Viszont nem visszaélésszerűen "amikor csak akar", hanem előzetesen egyeztetve, és nem zaklatásszerűen.


Amúgy pedig attól függ, hogy a határozat, a teljes ingatlanra vonatkozik-e, vagy tartalmaz-e bármilyen kitételt.

2017. jún. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kicserélheted
2017. jún. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A férjem hagyott el egy másik miatt, nekem maradt a 3 gyerek. Köszönöm a segítő válaszokat.
2017. jún. 16. 08:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!