Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Akaratlanul feketén dolgoztam...

Akaratlanul feketén dolgoztam egy cégnél, és ki sem fizettek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tudok tenni abban az esetben, hogy majdnem két hetet dolgoztam egy cégnél, mondván próbaidővel, de a főnök nem jelentett be, (többször szóltam neki), ő azt mondta: alkalmi munkásként dolgozok majd a döntéséig, hogy felvesz-e vagy sem. Ma végül meguntam, szóltam neki, vége, tovább lépek, én nem dolgozok tovább nála feketén, mivel semmiféle munkaszerződést nem láttam, és nem írtam alá. Itt jön a bibi. Nem akar kifizetni. Mit tegyek?
2010. máj. 20. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tiltakozz!
2010. máj. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne szórakozz velük..,irány a munkaügyi felügyelőség!És mond meg,hogy feketén foglalkoztattak!Amúgy megkérdezhetem,hogy mit dolgoztál?Csak nem biztonságiként...?!Mert akkor ez nem meglepő!!
2010. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nevetséges magyarázkodás a főnöktől... Pont erre való a három hónapos próbaidő. Ha nem tetszik a főnöknek, amit csinálsz, az első három hónapban bármikor felmondhat neked mindenféle indoklás nélkül. Ehhez nem kell hetekig feketén dolgoztatnia.
2010. máj. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Próbaidőre is kell szerződést kötni,egyébként!!Én már enélkül el se vállalom a melót,mert már jó párszor megütöttem a bokámat igy,sajnos:(
2010. máj. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én közel egy évet dolgoztam olyan helyen ahol nem jelentettek be. Természetesen nem én akartam így de nem volt más munkahely. Mikor mégis találtam mást és eljöttem az utolsó teljes havi fizetésem nem adták ide. Semmit sem tudtam tenni.
2010. máj. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezért NEM SZABAD szerződés nélkül elvállalni munkát!!!!
2010. máj. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tudom, de ez még jó 8-10éve történt. Akkor még nem tudtam. :)
2010. máj. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akkor azóta gondolom már Te is dörzsöltebb vagy ha 8-9 éve történt..,és nem vállalsz el munkát szerződés nélkül!!

Egyébként elején én is igy kezdtem,az élet sajnos megtanitott:(

2010. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni, örülj, hogy csak két hét volt.
2010. máj. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerződés nélkül nem dolgozunk. A próbaidőre is szerződést kell kötni, az alkalmi munkára is (arra tán naponta pecsétel).

Szóval nem akaratlanul dolgoztál ott...

2010. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!