Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ideiglenes lakcím menete?

Ideiglenes lakcím menete?

Figyelt kérdés
Van egy lakásom, amit örököltem és az előző tulajdonos ismerősei pár éve beköltöztek. Ezzel nem is lenne gondom, rezsit fizetik, semmi probléma. Na de most felmerült hogy a lakó, szeretné bejelenteni ezt a lakást, mint ideiglenes lakcím magának. Ez engem miben befolyásolna? Lehetne ebből nekem bármi komplikációm? Mennyiben érint ez engem?

2017. júl. 6. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem befolyásol.
2017. júl. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Akár lakcímet is bejelenthet. Az "ideiglenes lakcím" az valójában tartózkodási hely, ami 5 évig érvényes a bejelentéstől fogva, a lakcím a kijelentkezésig érvényes. Az ingatlanhoz kapcsolódó jogokat nem érinti. Viszont a bejelentéshez kell a szállásadó hozzájárulása, hogy legyen valamiféle kontroll a dolog felett, ne tudjon bárki bárhova bejelentkezni az országban, mert akkor a nyilvántartó nem tudna valós adatokat.
2017. júl. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Így se tud.
2017. aug. 3. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!