Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni az alábbi...

Mit lehet tenni az alábbi esetben?

Figyelt kérdés

Adott egy söröző, amely a Facebook oldalán rendszeresen oszt meg olyan videókat, amelyek a betérő törzsvendégekről készülnek, és ezek a vendégek legtöbbször illuminált állapotban vannak.

A legtöbb ilyen vendég nem is tud arról, hogy videózzák, és nem is látják online, mert nincs Facebook fiókjuk.

Továbbá, némelyik felvételen látszik, hogy lesből kameráznak, mert a pult magasított része belelóg a felvételbe, illetve távoli a felvétel.


Miután ezeket a videókat felteszik, azok, akik ismerik a sörözőt és van Facebook fiókjuk, kommentálják a videókat, gúnyt űznek a videón szereplőkből, stb.


Ez egy kis faluban történik.

Én nem járok a sörözőbe, de a FB oldalára rá szoktam nézni és ezen döbbentem meg.



2017. júl. 12. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha rólam lennének, kötelezném, hogy távolítsák el azokat a videókat, amin szerepelek. Ha nem tennék, feljelenteném őket.
2017. júl. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Feljelentést lehet tenni a sörözö, illetve a tulajdonos ellen személyiségi jogok megsértése miatt. Ez komoly pénzbírsággal jár, illetve adott esetben a sörözö bezárásához vezethet.
2017. júl. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Itt az a probléma, hogy olyan személyekről készítik, akik nem is látják ezeket a felvételeket, mert nincs Facebook fiókjuk, és némelyik még a netet sem tudja használni, sajnos.


De ezt a feltöltősdit akkor sem tehetnék meg a sörözőben dolgozók.


Az is probléma, hogy ezek a személyek olyan szinten vannak, hogy nem értik, hogy ezt mindenki láthatja, aki ismeri az oldalt. Így ők nem is foglalkoznak ezzel.


Ilyen esetben mi a teendő kívülállóként?

2017. júl. 12. 18:25
 4/9 A kérdező kommentje:

Kívülállóként is feljelenthetem?


Mi a módja ennek? Még soha nem foglalkoztam ilyennel.

Az adott FB oldal linkjét tudom, illetve a sörözőnek a fizikai földrajzi címét (telephelyet).


Konkrét neveket, hogy ki üzemelteti, ki dolgozik benne, ki az, aki elkészíti a videókat ill. felteszi, nem tudom.

2017. júl. 12. 18:28
 5/9 anonim ***** válasza:

2:48. § [A képmáshoz és a hangfelvételhez való jog]


(1) Képmás vagy hangfelvétel elkészítéséhez és felhasználásához az érintett személy hozzájárulása szükséges.


Márpedig az érintettek nem adtak rá engedélyt. Ebből kifolyólag az érintettek, ha a kocsma üzemeltetői illetőleg akik feltették a videókat ónként nem törlik le írásbeli figyelmeztetés ellenére se, akkor vagy bírósághoz fordulhatnak a panasznapon (bírósága válogatja, hogy a hét melyik napján tartja). Vagy elmennek a Kormányhivatalba az Igazságügyi szakszolgálatot megkeresik, és pártfogó ügyvédet, aki eljár a nevükben.


A feljelentést nem tartom 100%-ig célravezetőnek, mert a személyes adattal visszaélés c. bűncselekménynek az is eleme, hogy jelentős érdeksérelmet okozva, a rendőrök meg beleköthetnek, hogy hol annak a csóringer részeges alaknak a jelentős érdeksérelme?


Ezért próbálnám meg inkább polgári, mint büntető útra terelni az ügyet (és ha a bíróság az érintetteknek kártérítést is megítél, azzal csak nyernek)

2017. júl. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha mégis feljelentést akarsz tenni, akkor kívülállóként is megteheted, ha úgy érzed, bűncselekmény, meg is kell tenned, hogy személyes adattal visszaélés bűncselekményével ismeretlen elkövetők ellen feljelentést akarsz tenni. Megmondod a kocsma nevét, bizonyítékként meg van a link.
2017. júl. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítő válaszokat!

Meglátom, mi a legcélravezetőbb megoldás.

2017. júl. 12. 19:03
 8/9 anonim ***** válasza:
A videók megvannak, a kocsmát ismered. Ezek után már csak fel kell jelentened. Ha a saját törzsvendégeiket lejáratják, akkor meg is érdemli! Viszont amit az üzemeltető csinál, azt nem érdemli meg senki! Egy alkoholista sem, akinek tönkre van téve az élete, és lehet csak 5 éve van hátra! És egy szerencsétlen ember sem, akit trauma ért, és azért iszik! Miért csinálnak ilyet? Nem ártottak nekik ezek a vendégek (valójában pont hogy a kocsma tulajdonosai belőlük élnek!!), de ilyen kegyetlenséget miért követ el valaki?
2017. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
durva
2017. júl. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!