Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » NAGYON FONTOS! Feljelenthetnek?

NAGYON FONTOS! Feljelenthetnek?

Figyelt kérdés

Beszéltem egy sráccal, akivel mindig úgy volt, hogy találkozunk és az utolsó időbe lelett mondva ezért, meg azért...

A srác önygilkosságot követett el, ami nem sikerült, majd pár órával késöbb kiesett a kádból.

Elvileg az anyja azt mondta, hogy a pszihológusnak azt mondták én miattam van ez az egész... Az lenne a kérdésem, hogy feljelenthet, vagy csak direkt fenyeget?

Nagyon fontos lenne, köszönöm



2017. júl. 13. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Fel.
2017. júl. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
Feljelenteni mindenért lehet, de emiatt megbüntetni nem fognak, mert semmi ok sincs rá.
2017. júl. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És utána? Lehet belőle rendőrségi ügy?
2017. júl. 13. 17:13
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Igen feljelenthet, hallottam egy esetrol ahol ugyanigy alany meg a fiu "tavkapcsolatban" voltak, es telefonon beszelgettek csak, es a fiu ongyilkos lett, a lanyt pedig nem reg iteltek el eleg sok idore. De ott kozrejatszott az hogy a lany vette ra a fiut hogy olje meg magat, es bizonyitek is volt ra, ugyes sms-sek stb. Bar nem hiszem hogy neked ebbol barmi bajod is lehet, kiveve ha nem te akartad ravenni a fiut. Meghat bizonyitek nelkul semmire nem fognak menni, ugyhogy a fiunak nem is sikerult az ongyilkossag. De feljelenteni feljelenthetnek.
2017. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%
ha nem beszéled rá, akkor nem
2017. júl. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
97%
Amit a #4es mesél egy totál más eset (ahogy mondja is) úgyhogy ne aggódj szerintem.
2017. júl. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Azt szeretném megkérdezni, hogy mi lesz az után ha feljelent?
2017. júl. 13. 17:58
 8/10 anonim ***** válasza:
98%

Feljelenteni bárkit szinte bármiért lehet. Az, hogy jogilag megalapozott-e, az más kérdés. Pszichológus helyett pszichiátriára irányítanák, ha azért tennének feljelentést, mert nem találkoztál olyan gyakran vele, mint ahogy ő akarta.


Határozottan el kell különíteni a 4. válaszban (2017-07-13 17:13) írt kétféle esetet.

Ha valaki mást öngyilkosságra rábír, más öngyilkosságában segédkezik, az bűncselekmény, a BTK tartalmazza.

Ha valaki pl. viszonzatlan barátság, szerelem miatt lesz öngyilkos, az pszichológiai eset.


Kedves Kérdező!

Egy kapcsolatba olyan minőségben, olyan mértékig mész bele, ahogy te érzed, gondolod.

Egy kapcsolatot olyan minőségben, olyan mértékben tartasz fel, ahogy te érzed, gondolod.

Egy kapcsolatot olyan mértékben lazítasz, számolsz fel, ahogy te érzed, gondolod.

A másik ezt vagy el bírja viselni, vagy nem. Nem vagy köteles senkivel olyan kapcsolatot fenntartani, amilyet ő elképzel, elvár. Ha bárki kinéz magának, akkor bele kell menned bármibe, nehogy annyira zokon vegye az elutasítást, hogy öngyilkos lesz? Nem!

Én, az öngyilkossággal való fenyegetést is mindig aljas zsarolásnak tartottam.


Bizonyára vannak, akik hibásnak tartanak (nem jogi értelemben), és bizonyára vannak, akik nemes egyszerűséggel, hülyének tartják a srácot. Ezek, amikkel következményként találkozhatsz, de jogi eljárástól nem kell tartanod.

Feljelentés esetén legfeljebb akkor idézhetnek be, ha azzal vádolnak, hogy te vetted rá az öngyilkosságra, netán segédkeztél benne. De, ha nem így volt, akkor ők járnák meg ilyen valótlan állítás esetén. Nem hiszem, hogy megkockáztatnák.

2017. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"És utána? Lehet belőle rendőrségi ügy?"


Ha feljelent mindenképp rendőrségi ügy lesz belőle.

2017. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, főleg az utolsó elöttinek.


Igen ha feljelent rendörségi ügy, de nem lesz belőle nagy baj (ahogy a váalszokat elolvastam) hisz nem én vagyok érte a felelős

2017. júl. 13. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!