Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogszabály, vagy...

Milyen jogszabály, vagy előírás szerint lehet egy köztörvényes bűntettet, gyilkosságot titkosítani? Mi szabja meg, hogy meddig lesz titkosítva és ki oldhatja fel?

Figyelt kérdés
Miért csinálnak egyáltalán ilyet?

#titkosítás #köztörvényes bűnök esetén
2017. júl. 14. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. júl. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. 4. § tehát, ha ők annak minősítik akkor titkos - találni meg lehet indokot bármire
2017. júl. 14. 22:28
 3/6 anonim ***** válasza:

így van, kitalálni lehet bármilyen ökörséget, amit a nép bekajál, általában meg azért szokták mert pl nagykutyák is érintettek ... és ugye kellemetlen lenne, ha nyilvánosságra kerülne.

az állam által végrehajtott kivégzések politikai/gazdsági okból pl, bár ezeket inkább öngyilkosságnak állítják be, de ok egyéb van, nem kell hozzá gyilkosság, elég ha érzékeny a terület politikailag.

hát tudod, ha minden nyilvánosan, szabályosan zajlana, én abban se vagyok biztos h egyáltalán maradna a közéletben olyan rendőr, bíró stb, aki nem masszív bűnöző úgy egészen mellesleg ... úgyh ezeket az ügyeket muszáj titkosítani, mert hatalmas botrányok lennének. indok pedig mindig van bármire és az ellenkezőjére is, a magyar jog ilyen.

2017. júl. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Köszönöm. 4. § tehát, ha ők annak minősítik akkor titkos - találni meg lehet indokot bármire"


Miért, mit gondoltál hogy megy? :D

2017. júl. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, 3,4. Hát ha politikai akkor megértem, hogy titkosítható, mert az ott az "igazság" változékony (de leginkább nem is "igazság", hanem egy kis "i" hiányzik a szó elejéről) Azért hangsúlyoztam, hogy köztörvényes, tehát csak úgy gyilkos, nem pol.-i okból. Ott azért, ha titkosítják akkor éppen felhívják a figyelmet, hogy hohó, nem csak pálinkáért késelt, hanem valami rejtegetni való van mögötte. Ezt be tudják burkolni valami jól hangzó (és nem jogi végzettségű számára kötelezően érthetetlen) jogszabályba?
2017. júl. 16. 12:24
 6/6 anonim ***** válasza:

persze.

de egyébként nem csak politikai okból lesznek az igazságszolgáltatás szereplői pl bűnözők. elég egy kis korrupció, annak kiderülési kockázata és nagyjából biztosra veheted h vagy lecsukat valami idióta kreált bűncselekmény miatt vagy kinyírat. ennyi.

azután ha már politikai körök érintettek, az egy újabb fejezet, de azok leginkább ki se derülnek, mivel el se jutnak erre a szintre.

2017. júl. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!