Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ön szerint a fehér embereknek...

Ön szerint a fehér embereknek váltságdíjat kéne fizetni a feketéknek a rabszolgatartás miatt?

Figyelt kérdés
Emiatt vesztették el az otthonukat és évszázadokig kényszermunkára voltak ítélve.
2017. júl. 20. 12:47
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Fehér vagyok mégis azt mondom hogy megérdemelnénk. De főleg az olajban gazdag arab országok íratlanul is de behajtják a fehéreken ezt a bűneiket. Az által hogy arany áron adják az olajat és földgázt, miközben az arab férfiaknak alanyi jogon kb. 600 000 Ft-nyi jövedelem jut munka nélkül. Ez mellé még jön az is hogy filérekért van náluk az üzemanyag, annyira hogy benzinnel hűtik a betont, persze ésszel és nem dohányzás közben. Miközben az európai fehér embernek a több száz Ft-os benzin miatt lehetősége adódik levezekelnie rabszolgatartó hajlamát. De nem kell megijedni, lesz az energia még drágább is, a fehér meg az lesz amit érdemel: Csicska, mert úgy hasznos lesz és nem kártékony.
2017. júl. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

A kollektív büntetés középkori vívmány. A mai feketéket sem kell előjogokban részesíteni amiatt, amihez személy szerint nincs közük.


Elég az, ha mindenki normálisan áll hozzá a másikhoz, egyik csoport sem nyomja el a másikat... mert ugyan mi mást szeretnénk, ha nem ezt? Nem ez a végcél?

2017. júl. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem a még élő egykori rabszolgák pereljék be egykori gazdáikat.(Ja bocs ez nem lehetséges).a feketéket sajátjaik adták el pénzért nem volt ott Afrikában fogócskázás, ergo jobb sorsuk aligha lett volna max máshol facsarták volna ki őket. A lepedőruhások nem tudom hogy jönnek ide de ők idővel megszívják ha az ívóvíz lesz hiánycikk és az olajra alternatíva lesz más.Mindazonáltal én inkább iszom és nem vezetek majd mint fordítva
2017. júl. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Nem rossz ötlet, ha önkéntes alapon megy a dolog. Pl a kérdező havonta átutal egy nagyobb összeget a feketéknek elkülönített bankszámlára. És bárki másnak lenne ilyen lehetősége, aki ezt szeretné. :-)
2017. júl. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
A rabszolgatartó államokban a fehérek durván negyedének volt rabszolgája, messze nem az összesnek. Kit ítélnél kártérítésre? Akinek nem volt rabszolgája a felmenőinek, azt nyilván nem lenne igazságos. És akinek a nyolc dédnagyszülője közül három rabszolgatartó volt, öt meg nem, az milyen arányban fizessen? És egyáltalán, miért felel ő azért, hogy a dédnagyapja mit csinált? Az én dédnagyapám 1910-ben kiment Amerikába; ha végleg ott maradt volna és én ott születek, akkor fizessek csak mert fehér vagyok? Miközben a rabszolgaságot 1865-ben eltörölték (és akkor még dédnagyapám se született meg)? A rasszizmus elleni küzdelemnek kifejezetten ártana, ha fehéreket csak úgy megbélyegeznél a feketék nevében.
2017. júl. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Akkor ennyi erővel mi is kérjünk kártérítést a törököktől, csehektől, románoktól, oroszoktól.
2017. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%

Ez erősen rasszista döntés lenne, ne büntessen senki azért, mert europid rasszba születtem! Arról ne is beszéljünk, hogy közöm sem volt a rabszolgatartáshoz; ahogy már egy rabszolga sem él.


A kevert származásúakkal mi lesz? Mennyi fehér felmenőnek kell lenni ahhoz, hogy fizetniük kelljen? És alapból kik kapnák a pénzt? Akik rabszolgákat csempésztek északra, ill. felszabadították őket, azoknak a leszármazóinak is kellene fizetniük?

2017. júl. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Különben ez nem váltságdíj, szerintem a "kárpótlás" szót kerested. Alaszkában pl. az indiánok kapnak a kormánytól valamit, de mivel kb. mindenkinek van indián felmenője, ezért bevezették egy időben (nem tudom, így van-e még), hogy csak a teljesen apai ágú leszármazás után jár (tehát ha apád, apai nagyapád, az ő apja, stb. indiánok voltak). Ebből kijött az, hogy aki mondjuk 7/8-részt indián, de pont az apai dédapja nem volt az, az nem kap kárpótlást, aki meg 1/32 részt az, de pont apai ágon volt az egyik üknagyapjának az apja indián, az meg kap. Ezzel sikeresen egymásnak ugrasztotta a kormány az indiánokat, és onnantól egymást utálták, nem a fehéreket meg a kormányt. Alighanem ez lehetett az eredeti cél.
2017. júl. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Csak ha te fizetsz először! :P
2017. júl. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Nézzük picit másként a kérdést.. Ön szerint az az ember, aki havi 30 ezer forintot keres napi 4 órával, amiből a megélhetése 40 ezer forint, így munkaidő után másnak fűkaszál, fát vág pár falat ételért.. kárpótlást érdemelnek?


Nem kell fekete-fehérezni. Magyarországon is van rabszolgatartás. Amikor 270 órát dolgozunk 130 ezer forintért, az nem egyszerű. Akinek hitele van, az a fizetése felét arra költi, a másik feléből vergődik.


Faluban nem egy olyat látok, aki csicskát tart. Persze nincs láncon, de elveszik a nyugdíját, dolgoztatják.. naponta 4-5 alkalommal küldik boltba.. Mit kap érte? Egy falat ételt.. talán egy matracot a sarokban.. néha, ha jól viselkedik kannás bort. Csak ne hibázzon, mert akkor másnap monoklival jön..

2017. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!